16:40
Вівторок, 23 Жовтня 2018

Захист обвинувачуваних у справі Бузини звернувся до ЄСПЛ

Захист двох екс-учасників АТО, активістів націоналістичних організацій Андрія Медведька та Дениса Поліщука, обвинувачуваних у вбивстві публіциста Олеся Бузини, звернувся до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) у зв'язку з нерозглядом судом у встановлений термін клопотання про відвід суддів, які входять до складу колегії у справі.
Захист обвинувачуваних у справі Бузини звернувся до ЄСПЛ
Захист обвинувачуваних у справі Бузини звернувся до ЄСПЛ

Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Зазначено, що на засіданні 23 жовтня Шевченківський районний суд Києва знову не розпочав розгляду справи по суті – сторони процесу висловлюються щодо клопотання захисту про відвід судді Тетяни Левицької та головуючого судді.

Адвокат обвинувачуваних Андрій Федур у своєму виступі зазначив, що ще 9 серпня заявив відвід головуючому судді та судді пані Левицькій, стосовно якої Вища кваліфікаційна комісія суддів (ВККС) винесла рішення про невідповідність посаді.

За словами адвоката, заяву про відвід не можна відкладати на потім, її необхідно розглядати негайно: «Сьогодні нам запропонували цікаву фішку – розглянути відвід заднім числом ... це було в іншому складі суду, без присяжних».

Адвокат висловив переконання в тому, що присяжних відбирав неповноважний суд, оскільки не розглянув клопотання про відвід.

У свою чергу адвокат Медведька та Поліщука Олександр Дульський нагадав суду про рішення ВККС стосовно судді Левицької. Він заявив, що суд уже не має права на розгляд клопотання про відвід через півтора місяця після заяви клопотання про відвід, оскільки законодавство передбачає чіткі норми, які визначають негайний розгляд цього питання.

«Ми (захист) подали до ЄСПЛ скаргу на підставі того, що ви не розглянули відводу», – повідомив Дульський, звертаючись до суду.

Адвокати продовжили виступати зі своєю позицією щодо клопотання. Суд пішов до нарадчої для винесення рішення щодо відводу суддів.

Як повідомляв «Детектор медіа», публіцист Олесь Бузина був убитий 16 квітня 2015 року в Києві у дворі свого будинку по вулиці Дегтярівській. Підозрювані у вбивстві Андрій Медведько і Денис Поліщук були затримані 18 червня 2015 року після того, як міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив про розкриття вбивства.

Після затримання суди обрали їм запобіжний захід у вигляді утримання під вартою і неодноразово його продовжували. Наприкінці 2015 року вони перебували під домашнім арештом, а з весни 2016 року стосовно них припинили застосування запобіжного заходу, пов'язаного з обмеженням волі.

24 травня 2017 року стало відомо, що у справі про вбивство Бузини підозрюваних Андрія Медведька і Дениса Поліщука переведено у розряд обвинувачених. 27 червня адвокат обвинувачених Сергій Войченко повідомив, що прокуратура міста Києва завершила досудове розслідування.

28 листопада 2017 прокуратура міста Києва направила до Шевченківського суду Києва обвинувальний акт стосовно Андрія Медведька та Дениса Поліщука.

22 лютого 2018 у Шевченківському райсуді Києва мав відбутися розгляд справи про вбивство публіциста Олеся Бузини. Судове засідання було перенесено на 24 квітня. 24 квітня засідання було перенесено на 7 травня. 7 травня суд переніс засідання на місяць.

7 червня відбулося підготовче засідання в цій справі. Колегія суддів вирішила призначити обвинувальний акт до розгляду по суті судом присяжних.

15 червня підготовче засідання з технічних причин було перенесено на 9 серпня. У прокуратурі заявили, що суд мав вручити присяжним повідомлення про виклик з переліком їх прав та обов'язків за сім днів до засідання, однак цей термін не витримали – автоматизована система суду визначила присяжних 8 червня.

26 вересня Шевченківській районний суд Києва переніс засідання у справі про вбивство публіциста Олеся Бузини на 23 жовтня через хворобу головуючого судді.

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
409
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2019 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop