20:00
П'ятниця, 19 Жовтня 2018

Україна закликала ООН засудити утримання Сущенка в РФ та посилити тиск для визволення політв'язнів

З відповідною заявою виступив у п'ятницю на засіданні Четвертого комітету ГА ООН у Нью-Йорку перший секретар Постійного представництва України при ООН Олег Ніколенко.
Україна закликала ООН засудити утримання Сущенка в РФ та посилити тиск для визволення політв'язнів
Україна закликала ООН засудити утримання Сущенка в РФ та посилити тиск для визволення політв'язнів

Про це повідомляє «Укрінформ».

«Переслідування українських активістів і журналістів стало постійною тактикою, яку Росія використовує проти України. Ми знову заявляємо рішучий протест проти незаконних дій Російської Федерації, спрямованих проти Романа Сущенка, зарубіжного кореспондента українського інформагентства "Укрінформ", який був кинутий за грати та засуджений російською владою через його протистояння, в тому числі, російській окупації українського Криму», - заявив український дипломат.

«Ми також закликаємо держави-членів ООН засудити цей цинічний злочин проти основних прав людини та посилити політичний і дипломатичний тиск на Російську Федерацію, щоб забезпечити звільнення всіх незаконно затриманих громадян України та їх гарантоване безпечне повернення на батьківщину», - додав він.

Олег Ніколенко у своєму виступі також згадав про журналіста Станіслава Асєєва, якого утримують у Донецьку підконтрольні Росії бойовики. Також він зазначив, що в анексованому Криму та на окупованих територіях Донбасу українські ЗМІ були ліквідовані та замінені російськими державними пропагандистськими джерелами.

«Зрозуміло, що такі гібридні ворожі дії, які стосуються державних засобів масової інформації, є прямою загрозою для цінностей ООН», - підкреслив дипломат.

Четвертий комітет Генеральної Асамблеї ООН є одним із шести головних комітетів Генасамблеї. Він розглядає, в тому числі, питання, що стосуються інформації, свободи ЗМІ, утисків та переслідувань журналістів.

Нагадаємо, журналіста Романа Сущенка затримали 30 вересня 2016 року у Москві, куди він прибув із приватним візитом. Його звинувачують у «шпигунстві». 4 червня 2018-го Сущенка засудили до 12 років колонії суворого режиму. 5 червня Марк Фейгін подав скаргу на рішення Московського міського суду щодо вироку Сущенку. 

12 вересня Верховний суд Російської Федерації визнав законним рішення Московського міського суду про 12 років ув’язнення для українського журналіста Романа Сущенка, обвинуваченого у «шпигунстві». Журналіст розраховує на обмін. Сущенко заявив, що розраховує на обмін і пообіцяв родині обов’язково повернутися. Громадський захисник журналіста Марк Фейгін повідомив, що Сущенко готовий просити Президента РФ Володимира Путіна про помилування.

8 жовтня журналіста етапували до колонії.

Читайте також

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
305
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2019 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop