12:32
Середа, 10 Жовтня 2018

Представниця Слідчого комітету Білорусі звинуватила фігурантів «справи БелТА» у хакерстві

9 жовтня на засіданні Комітету з прав людини у Женеві член офіційной делегації Білорусі, представниця Слідчого комітету Галина Суздалєва назвала журналістів-фігурантів «справи БелТА» «банальними хакерами»
Представниця Слідчого комітету Білорусі звинуватила фігурантів «справи БелТА» у хакерстві
Представниця Слідчого комітету Білорусі звинуватила фігурантів «справи БелТА» у хакерстві

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила головна редакторка білоруського видання «БелПАН» Ірина Левшина, яка є фігуранткою справи.

«Ця жінка зі Слідчого комітету назвала мене та моїх колег "банальними хакерами". Вона це заявляє з міжнародної трибуни до того, як нам пред'явлено звинувачення, до суду. Ми і не таке бачили від СК ... Ця жінка взагалі розуміє значення слова "хакер"?», – написала журналістка.

«Посадові особи, яких притягнуто до кримінальної відповідальності, не переслідуються за свої політичні або якісь інші погляди, – цитує представницю СК видання «Белорусские новости». – Це не пов'язано з діяльністю агентств. Саме кримінальні справи порушені проти фізичних осіб, які вчинили кримінальне порушення, кажучи простими словами – банальне хакерство».

За словами Суздалєвої, нікому із затриманих осіб по «справі БелТА» не пред'явлено звинувачення. Представниця СК також звернула увагу на те, що хакерство переслідується в кримінально-процесуальному порядку в більшості країн.

Нагадаємо, 7 серпня в редакціях видань «БелаПАН» і Tut.by пройшли обшуки. Співробітниць медіа Тетяну Коровенкову, Марину Золотову і Анну Колтигіну– відвезли на допит до Слідчого комітету. Згодом стало відомо про затримання ще пдекількох журналістів. Після допиту їх відпустили.

На даний момент підозрюваними у «справі БелТА» проходять більше десятка журналістів та редакторів.

Приводом для порушення кримінальної справи за ч. 2 ст. 349 КК (несанкціонований доступ до комп'ютерної інформації, досконалий з іншої особистої зацікавленості, яка спричинила заподіяння істотної шкоди), так званій «справі БелТА», стало повідомлення державного інформагентства про збої під час здійснення доступів до платною підпискою послуг, які надавалися названим підприємством одному з його замовників.

28 серпня стало відомо, що Білорусь тимчасово закрила виїзд за кордон підозрюваним журналістам і редакторам у так званій «справі БелТА».

Читайте також

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
480
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2019 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop