11:10
Вівторок, 9 Жовтня 2018

Журналіст видання «Наші гроші» подав до суду на Антимонопольний комітет

Журналіст видання «Наші гроші» Юрій Ніколов подав позов до Окружного адміністративного суду Києва проти Антимонопольного комітету України щодо незаконної відмови в наданні інформації на запит
Журналіст видання «Наші гроші» подав до суду на Антимонопольний комітет
Журналіст видання «Наші гроші» подав до суду на Антимонопольний комітет

Про це повідомляє «Доступ до правди».

Журналіст направив запит до АМКУ 23 травня 2018 року. Він просив надати інформацію щодо справи про зловживання монопольним становищем групою компаній ДТЕК. 

АМКУ відмовився надати запитувану інформацію, а свою відмову обґрунтовував тим, що надавши запитувані копії розпоряджень до моменту прийняття рішення у справі, Комітет не зможе забезпечити об’єктивний, всебічний, розгляд справ та належний захист конкуренції на засадах рівності, фізичних і юридичних осіб, передбачений законом, а також тим, що «обмеження доступу до запитуваної Вами інформації також пов’язано з інтересами національної безпеки, захистом репутації та прав інших людей, для запобігання розголошенню інформації, одержаної Комітетом в режимі конфіденційної, оскільки розголошення інформації може завдати істотної шкоди цим інтересам, а шкода від оприлюднення такої інформації переважає суспільний інтерес в її отриманні». 

У позові пан Ніколов відзначає, що відповідач не обґрунтував жодним чином, як запитувана інформація може завдати шкоди переліченим інтересам.

Юридичну підтримку позову надає громадська організація «Платформа прав людини». Фінансову підтримку забезпечує ініціатива #насудзадоступ.

Нагадаємо, у вересні 2018 року Інститут масової інформації зафіксував в Україні 21 випадок порушення свободи слова та прав журналістів у восьми регіонах

 

Читайте також

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2329
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2019 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop