15:41
Понеділок, 24 Вересня 2018

ЄСПЛ зареєстрував скаргу Семени на заборону займатися публічною діяльністю

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) зареєстрував скаргу кримського журналіста Миколи Семени і його захисника Олександра Попкова на вирок підконтрольного РФсуду Сімферополя, що засудив журналіста до 2,5 років ув'язнення умовно із забороною займатися публічною діяльністю
ЄСПЛ зареєстрував скаргу Семени на заборону займатися публічною діяльністю
ЄСПЛ зареєстрував скаргу Семени на заборону займатися публічною діяльністю

Про це повідомляє «Новая газета».

«Ми розраховуємо на справедливе, на відміну від російського, судовий розгляд. Ми вважаємо, що є всі підстави для визнання порушень статей 10, 6 і 8 Європейської конвенції, тобто втручання в особисте життя в ході прослушки і обшуку, несправедливий судовий розгляд, коли суд задовольнився висновками експертів ФСБ і відкинув висновки фахівців захисту. І основане: порушення свободи слова, коли журналіста притягнули до кримінальної відповідальності за його труд, за його статті», – пояснив адвокат журналіста Попков.

Нагадаємо, що у квітні 2016 року російська ФСБ в окупованому Криму провела обшук і порушила кримінальну справу проти позаштатного журналіста «Радіо Свобода» Миколи Семени через статтю, у якій начебто містяться «заклики до порушення територіальної цілісності РФ». Після цього журналіста кілька годин допитували у ФСБ. Згодом його відпустили під підписку про невиїзд.

22 вересня 2017 року підконтрольний Кремлю Залізничний районний суд Сімферополя оголосив вирок кримському журналісту Миколі Семені. Журналісту призначено покарання у вигляді двох з половиною років умовно з випробувальним терміном на три роки і забороною займатися публічною діяльністю.

18 грудня 2017 року підконтрольний Кремлю Верховний суд Криму пом'якшив вирок журналістові Миколі Семені в частині додаткового покарання. Мова йде про заборону займатися публічною діяльністю два роки, а не три, як було раніше в попередньому рішенні суду.

Сам журналіст стверджував, що в своїх матеріалах він реалізовував право на «вільне вираження думки».

МЗС України, Держдепартамент США, Євросоюз і ряд міжнародних організацій засудили винесений Миколі Семені вирок.

Також, представник ОБСЄ з питань свободи засобів масової інформації Арлем Дезір у ході експертної конференції ОБСЄ «Посилення свободи і плюралізму ЗМІ в Україні під час конфлікту в Україні та навколо неї» закликав негайно звільнити українців Стаса Асєєва, Романа Сущенка, Миколу Семену та Олега Сенцова, ув’язнених в Росії та на окупованих РФ територіях України.

Читайте також

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
261
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2019 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop