18:23
Середа, 19 Вересня 2018

22 вересня – форум «Безпека, травма та відповідальність: виклики для журналістів-фрілансерів в Україні»

22 вересня в Києві пройде одноденний форум «Безпека, травма та відповідальність: виклики для журналістів-фрілансерів в Україні», організований британський фонд Rory Peck Trust спільно Інститутом масової інформації (ІМІ).
22 вересня – форум «Безпека, травма та відповідальність: виклики для журналістів-фрілансерів в Україні»

На заході журналісти, міжнародні експерти та представники медіагруп обговорять проблематику викликів журналістської діяльності, з якими стикаються фрілансери в Україні. Цього дня також пройдуть практичні семінари для фрілансерів, зокрема присвячені питанням психологічної реабілітації, відповідальної журналістики, фізичної та цифрової безпеки.

Форум проходитиме з 10:00 до 18:00. Відкриття реєстрації починається о 9:30. Участь у заході є безкоштовною для українських медійників. Проте кількість місць обмежена. Щоб взяти участь, потрібно до 20 вересня заповнити анкету.

Доповіді робитимуть журналіст-фрилансер і лауреат Пулітцерівської премії Метью Каруана Галізія, син загиблої мальтійської журналістки Дафни Каруани Галізії і співзасновник підрозділу при Міжнародному консорціумі журналістських розслідувань (ICJR), а також документальний фотограф Гай Мартін, який має досвід роботи на Балканах та Близькому Сході.

Дві тематичні дискусії за участю міжнародних та українських журналістів дозволять обговорити ключові виклики у роботі фрілансерів та поділитися досвідом. Семінари будуть проводитися за підтримки «Центру журналістики та травми Дарт» Колумбійського університету, а також «Інтерньюз-Україна». Завершиться захід екранізацією під назвою «Президент проти Преси» – документальним фільмом компанії ВВС від режисера Олі Ламберта, який отримав нагороду Rory Peck Award. Фільм було знято разом з журналістським корпусом Білого дому відразу після інавгурації Президента США Дональда Трампа.

«Журналісти-фрілансери в Україні дивляться в обличчя гібридним загрозам – існує ризик не лише на передовій, але й вдома за комп’ютером, – каже Мері О’Шей, керівниця програм фонду Rory Peck Trust. – У часи, коли ставки ростуть, потреба в якісному й незалежному висвітленні подій, як ніколи, стає першочерговим зобов’язанням. Цим проектом ми поставили собі за мету підтримати журналістів-фрілансерів в Україні, щоб вони були стійкими, працювали відповідально і берегли себе, виконуючи таку життєво необхідну роботу».

Форум відбувається в рамках дворічного спільного проекту RPT та ІМІ, що фінансується Фондом демократії Організації Об’єднаних Націй. Проект направлений на посилення незалежної журналістики в Україні шляхом зміцнення стійкості журналістської спільноти.

У лютому-березні 2107 року проектом було проведено дослідження, яке показало, що половині українських фрілансерів бракує навичок, підтримки або ресурсів для адекватного самозахисту, а це робить їх особливо вразливими перед агресивним середовищем та самоцензурою. З того часу, протягом двох семінарів, підготовку пройшли 30 журналістів-фрілансерів, фотографів та екранізаторів із засвоєння навичок самостійного подолання психологічних травм, оцінки ризиків, цифрової безпеки та відповідальної журналістики. Матеріали доступні як українською, так і російською мовами, і знаходяться на офіційному сайті фонду Rory Peck Trust. Вони будуть популяризуватися серед фрилансерів усієї України, щоб допомогти журналістам працювати безпечно та відповідально.

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
604
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2019 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop