12:42
П'ятниця, 14 Вересня 2018

Суд відклав розгляд апеляції Седлецької щодо доступу до телефонних даних її телефону

14 вересня Печерський районний суд Києва переніс розгляд апеляційної скарги головної редакторки програми «Схеми» Наталки Седлецької на надання ГПУ доступу до інформації з її телефону на 18 вересня
Суд відклав розгляд апеляції Седлецької щодо доступу до телефонних даних її телефону
Суд відклав розгляд апеляції Седлецької щодо доступу до телефонних даних її телефону

Про це повідомляє «Громадське телебачення».

«Оскільки матеріали кримінального провадження не надійшли до Апеляційного суду від Печерського районного суду, то засідання перенесли. Я маю надію, що до цього часу документи надійдуть до суду», — прокоментувала адвокатка Віра Крат.

Нагадаємо, 27 серпня 2018 року Печерський районний суд Києва дав доступ Генеральній прокуратурі України до телефонних переговорів журналістки програми «Схеми» (проект «Радіо Свободи») Наталі Седлецької у справі про можливе розголошення державної таємниці та даних досудового розслідування Артемом Ситником.

Речниця «Радіо Свободи» Джоанна Левісон назвала це рішення «надмірним» та таким, що «грубо порушує міжнародні стандарти і не відповідає зобов’язанням України із захисту вільної преси». Рішення суду також засудила редакція програми «Схеми» , Transparency International, громадських організацій. Журналісти та ГО закликали ГПУ не реалізовувати ухвалу щодо керівника програми «Схеми».

5 вересня стало відомо, що крім пані Седлецької ГПУ отримала доступ до данних телефонних переговорів й журналістки видання «Новое время» Христини Бердинських у цій же справі. Обох журналісток допитали по ній у ГПУ ще в грудні.

Також 5 вересня голова Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар заявила, що має намір  зустрітися із Генеральним прокурором України Юрієм Луценком, щоб з’ясувати, чи не є ухвала суду щодо Седлецької надмірною.

Посольство США в Україні вважає, що рішення Печерського суду надати доступ Генеральній прокуратурі України до телефонних переговорів журналістки може мати несприятливий вплив на свободу преси.

Читайте також

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
397
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2019 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop