17:53
Вівторок, 11 Вересня 2018

Важливо визначитися, що таке журналістика і хто такі журналісти – Лебедєва

11 вересня у Варшаві на щорічній нараді ОБСЄ з людського виміру (діяльність організації, пов’язана із правами людини та демократії) представники української делегації говорили про якість медіа та фактчекінг випадків порушень свободи слова
Важливо визначитися, що таке журналістика і хто такі журналісти – Лебедєва
Важливо визначитися, що таке журналістика і хто такі журналісти – Лебедєва

Член Комісії з журналістської етики Тетяна Лебедєва під час виступу зазначила, що «в умовах існуючих викликів, дезінформаційних потоків, фейкових новин дуже важливо дати визначення, що таке журналістика, хто такі журналісти та що таке ЗМІ».

«Це дозволить підтримати якісну журналістику, основною рисою якої є відповідальність за інформацію, зменшить можливості для створення викривленого, спотвореного інформаційного поля, дасть можливість розрізняти журналістів від лжепророків, маніпуляторів та пропагандистів», – сказала вона.

Катерина Дячук, яка опікується проектом Барометр свободи слова Інститут масової інформації, під час заходу ОБСЄ повідомила, що їй щодня доводиться проводити фактчекінг випадків порушень свободи слова, «тому що темою свободи слова маніпулюють політики, медіавласники, корпорації, бізнесмени та уряд».

«Одна з моїх рекомендацій – фактчекінг кейсів свободи слова на достовірність стоїть глобально, а також перед міжнародними організаціями… Ми маємо переосмислити ті інформаційні виклики, які стоять перед нами і як нам на них реагувати», – додала вона.

Також пані Дячук заявила, що наполягає на звільненні українського режисера Олега Сенцова та журналістів Станіслава Асєєва і Романа Сущенка». 

Нагадаємо, у Варшаві пані Романюк також закликала РФ звільнити українських журналістів і режисера Олега Сенцова, а міжнародні організації – посилити тиск на РФ.

Крім того, українська делегація вимагала від країн ОБСЄ забезпечити право на свободу слова та внести це в резолюцію.

 

Читайте також

 

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1038
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2019 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop