10:31
Четвер, 12 Липня 2018

Денісова попросила Посла США в Україні вплинути на РФ задля відвідин українських політв’язнів

11 липня під час зустрічі з Послом США в Україні Марі Йованович Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова наголосила на необхідності здійснення міжнародного тиску на РФ, щоб була змога відвідати українських політв’язнів
Денісова попросила Посла США в Україні вплинути на РФ задля відвідин українських політв’язнів
Денісова попросила Посла США в Україні вплинути на РФ задля відвідин українських політв’язнів

Про це повідомляється на сайті омбудсмена.

 «Я прошу вас вплинути на Російську Федерацію, щоб вони допустили до відвідання українських політв’язнів хоч одного представника, який би не залежав від Росії. Також я давно неодноразово наголошувала, що медичний огляд засуджених українців має проводитись незалежними лікарями, тому що інформація, яку ми отримуємо від РФ про стан здоров’я українців, дуже суперечлива. Ми досі не маємо документального підтвердження слів Омбудсмена РФ Тетяни Москалькової про те, що Олег Сенцов почувається добре, та що його примусово не годують», – звернулась до Посла Людмила Денісова.

У відповідь Марі Йованович зазначила, що Посол США у Москві звертався з проханням відвідати Олега Сенцова, але він так і не отримав відповіді з боку РФ.

«Зі свого боку, ми намагаємось спілкуватися зі ЗМІ та інформувати у своїх соціальних мережах про долю громадян України, які незаконно утримуються на території РФ та Криму. Світ повинен знати про всі ці негативні процеси», – наголосила Посол.

Як повідомляв «Детектор медіа», український омбудсмен перебувала в РФ із 14 червня згідно з домовленостями президентів України та РФ про відвідування ув'язнених. Проте їй не вдалося відвідати жодного.

28 червня Людмила Денісова повідомила, що вдруге вирушила до російської колонії «Лабитнангі», де утримується незаконно засуджений до 20 років ув'язнення український режисер Олег Сенцов. 

Пізніше прес-секретар російського омбудсмена Тетяни Москалькової Олексій Зловедов повідомив, що пані Денісова «прибула до регіону самостійно, без узгодження з російською стороною, тому пані Москалькова відвідає Сенцова самостійно». 

Ще 26 червня Московський міський відмовив українському омбудсмену в отриманні дозволу на відвідування в СІЗО засудженого в РФ українського журналіста Романа Сущенка.

Людмила Денісова зазначила, що під час телефонних розмов між президентами України і РФ 9 і 21 червня Володимир Путін надав їй «повні гарантії на безперешкодний доступ до всіх українських політв'язнів, які утримуються на території Російської Федерації і в тимчасово окупованому Криму».

«Вже два тижні я чекаю на реалізацію даних мені гарантій державними органами виконавчої влади РФ. На цю хвилину я не побачила жодного з утримуваних українців, до яких в мене гарантований безперешкодний доступ», - додала вона.

Також омбудсмен зверталась у своєму повідомленні до керівника Адміністрації президента РФ Антона Вайна щодо «розблокування реалізації цих гарантій» і до прес-секретаря Путіна, Дмитра Пєскова, «який неодноразово наголошував, що виконання президентських домовленостей залежить від двох омбудсменів».

 

Читайте також

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
242
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
Опитування
/
Результати
Чи подобається вам поточний формат
Так, подобається!
Ні, не подобається!
Я не підписаний на розсилку «Детектор медиа»!
Коментар, або свій варіант:
Чи подобається вам поточний формат
Так, подобається!
12.5% (1)
 
Ні, не подобається!
12.5% (1)
 
Я не підписаний на розсилку «Детектор медиа»!
75.0% (6)
 
Коментар, або свій варіант:
0.0% (0)
 
Загалом відповідей: 8
2016 — 2018 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop