17:53
Вівторок, 19 Червня 2018

До Сенцова обіцяють пустити тільки після відвідування Москальковою російських ув’язнених в Україні - Денісова

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова заявляє, що російська сторона наполягає спершу на відвіданні російських ув’язнених в Україні, і лише потім обіцяють дозволити їй зустрітися із утримуваним у російській колонії режисером Олегом Сенцовим.
До Сенцова обіцяють пустити тільки після відвідування Москальковою російських ув’язнених в Україні - Денісова
До Сенцова обіцяють пустити тільки після відвідування Москальковою російських ув’язнених в Україні - Денісова

Про це український омбудсмен заявила в ефірі «Радіо Свобода».

«Свої відвідування – Вишинський, Одновол, Баранов, Одінцов, а потім нібито вони пустять мене до Сенцова. Повірити в це складно, ви ж бачите – до Сенцова не пустили, до Карпюка не пустили, рішення суду майже було по Роману Сущенку – теж нас не пустили», - зазначила Денісова.

За її словами, під час сьогоднішньої зустрічі з російським омбудсменом Тетяною Москальковою вона висловила занепокоєння станом здоров’я українських ув’язнених, які голодують або перебувають після голодування.

Людмила Денісова повідомила, що звертатиметься до своєї колеги з листом з вимогою допустити її до зустрічі, зокрема, з Олегома Сенцовим, Володимиром Балухом, Станіславом Клихом, Олександром Кольченком. А також гарантує забезпечити синхронне відвідання Москальковою чотирьох ув’язнених російських громадян, яких утримують в місцях несвободи в Україні.

Копію відповідного листа Людмила Денісова розмістила на своїй сторінці у Facebook.

Уповноважений з прав людини в Росії Тетяна Москалькова за підсумками сьогоднішньої зустрічі з Людмилою Денісовою повідомила про обмін списками з 34 громадян, які перебувають під вартою на території двох країн, яких вони мають намір відвідати до початку серпня поточного року. Також вона повідомила, що омбудсменам нібито вдалося затвердити «дорожню карту візитів» до в'язнів. Про це повідомляє офіційний сайт Москалькової.

Нагадаємо, Людмила Денісова, прибувши до колонії в Лабитнангі, отримала відмову у зустрічі із Олегом Сенцовим без пояснення причин. Про стан ув’язненого їй також не надали жодної інформації, попросивши покинути територію колонії.  

18 червня український омбудсмен Людмила Денісова також не змогла відвідати укрїнського журналіста Романа Сущенка в московській колонії «Лефортово». Українська сторона отримала від судді Московського міського суду Олега Музиченка необхідний дозвіл для зустрічі з Сущенком. Однак, за словами пані Денісової, співробітники СІЗО її не пустили. МЗС України висловило протест через недопуск омбудсмена Денісової у СІЗО до Сущенка.

Також 18 червня у Москві відбулася зустріч омбудсманів України і Росії Людмили Денісової і Тетяни Москалькової. По її завершенні Тетяна Москалькова нібито розповіла російським журналістам, що домовилася з Денісовою про взаємне відвідування режисера Олега Сенцова в російській колонії та журналіста Кирила Вишинського в Херсоні.

19 червня Людмила Денісова повідомила про зрив попередніх домовленостей із Тетяною Москальковою. 

Читайте також

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
283
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2018 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop