13:32
Вівторок, 19 Червня 2018

Пішов із життя поет, кіносценарист, Герой України Іван Драч

Відомий український поет, перекладач, кіносценарист, драматург, публіцист, державний і громадський діяч Іван Драч помер сьогодні, 19 червня, після важкої хвороби
Пішов із життя поет, кіносценарист, Герой України Іван Драч
Пішов із життя поет, кіносценарист, Герой України Іван Драч

Про це написав на своїй сторінці в Facebook кінокритик Сергій Тримбач.

«Помер уранці. Значить, не нажився. Було йому 81 рік. Душа великого Поета, Кіномитця, Громадського діяча відлітає од нас...», - написав він.

За словами пана Тримбача, Іван Драч заповів поховати його у рідному селі, Теліженцях, що на Київщині, поруч із могилою сина Максима.

Іван Драч наприкінці 1950-х років був виключений з Київського університету через творчі та політичні погляди. Працював у газетах «Літературна Україна» і «Батьківщина», а також на кіностудії ім. О. П. Довженка. Є автором сценарію зокрема кінострічки «Криниця для спраглих» Юрія Іллєнка.

Поезії Драча перекладалися багатьма мовами світу.

На І з'їзді Народного Руху України в 1989 році був обраний його головою, згодом співголовував разом із В'ячеславом Чорноволом і Михайлом Горинем. Тричі обирався до Верховної Ради України.

«Детектор медіа» висловлює співчуття директорці української служби «Радіо Свобода» Мар'яні Драч і рідним Івана Федоровича, а також його друзям та шанувальникам.

Фото: ЛітАкцент

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
872
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2019 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop