16:52
Середа, 6 Червня 2018

«Репортери без кордонів» назвали вирок Сущенку «жорстоким» і вимагають доказів

Міжнародна неурядова організація «Репортери без кордонів» вважає вирок українському журналістові Романові Сущенку «жорстоким», а російський суд – «непрозорим». Організація вимагає від російської влади надати докази винуватості журналіста, або звільнити його
«Репортери без кордонів» назвали вирок Сущенку «жорстоким» і вимагають доказів
«Репортери без кордонів» назвали вирок Сущенку «жорстоким» і вимагають доказів

Про це йдеться в заяві «Репортерів без кордонів» від 6 червня.

У заяві зазначено, що за півтора року тримання пана Сущенка в російському СІЗО, «російська влада жодного разу не пояснила причин такого жорсткого обвинувачення, як "збір секретної інформації про діяльність російської армії та Росгардії"».

Також організація зазначає, що зміст обвинувального вироку було засекречено, а процес проходив у закритому режимі.

«Цей жорстокий вирок було винесено в результаті повністю секретного процесу, – заявив керівник відділу Східної Європи та Центральної Азії  «Репортерів без кордонів» Йоганн Бір. – Якщо російська влада не надасть справжніх доказів вини журналіста, вона має негайно його випустити».

Нагадаємо, власного кореспондента інформаційного агентства «Укрінформ» у Франції Романа Сущенка затримали 30 вересня 2016 року у Москві, куди він прибув із приватним візитом. Увечері 2 жовтня російські ЗМІ повідомили, що Сущенка тримають у СІЗО «Лефортово» і звинувачують у «шпигунстві». Покарання за ст. 276 КК РФ («Шпигунство») передбачає до 20 років позбавлення волі. 27 березня у Московському міському суді почалися попередні слухання у справі Романа Сущенка. Журналіст провину не визнав у повному обсязі.

Громадський захисник журналіста Марк Фейгін заявив, що вирок Сущенку може оскаржуватись півроку.

МЗС України висловив протест Росії у зв'язку з незаконним вироком Романові Сущенку і вимагає його звільнення. 

Представник ОБСЄ зі свободи ЗМІ Арлем Дезір висловив жаль у зв'язку з тим, що українського журналіста Романа Сущенка в Росії засудили до 12 років позбавлення волі, та закликав звільнити його.

Комітет захисту журналістів (CPJ) вважає, що сторона обвинувачення не надала достатньо доказів у справі українського журналіста Романа Сущенка та закликав російську владу негайно його звільнити.

Президент України Петро Порошенко вважає, що «Кремль понесе покарання» за вирок українському журналісту Роману Сущенку.

Читайте також

 

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
343
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2019 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop