13:12
П'ятниця, 20 Квітня 2018

Азербайджанський журналіст Гусейнлі скаржитиметься в ЄСПЛ на українську прокуратуру

Журналіст Фікрет Гусейнлі, який повернувся до Нідерландів, планує подати скаргу на дії Прокуратури Київської області до Європейського суду
Азербайджанський журналіст Гусейнлі скаржитиметься в ЄСПЛ на українську прокуратуру
Азербайджанський журналіст Гусейнлі скаржитиметься в ЄСПЛ на українську прокуратуру

Про це йдеться в публікації сайту «Туран».

«Щодо свого шестимісячного затримання в Україні, Гусейнлі сказав, що має намір звернутися до Європейського суду з прав людини зі скаргою на дії прокуратури», – повідомляє ЗМІ.

Журналіст також зазначив, що з України до Нідерландів йому довелося повертатися наземним транспортом, бо в аеропорту планувався його арешт.

Читайте також

Нагадаємо, Фікрет Гусейнлі залишив Азербайджан 10 років тому, після того, як його викрали і жорстоко побили. Викрадачів досі не знайдено. Гусейнлі отримав громадянство Нідерландів і співпрацює із опозиційним телеканалом «Туран», що транслюється з-за кордону.

14 жовтня 2017 року азербайджанського журналіста Фікрета Гусейнлі затримали в аеропорту «Бориспіль» у Києві. Причиною затримання називали те, що журналіст перебуває у базі Інтерполу. 17 жовтня Бориспільський міськрайонний суд обрав запобіжний захід журналісту, громадянину Нідерландів Фікрету Гусейнлі у вигляді 18 діб арешту. Адвокати журналіста оскаржили його арешт.

27 жовтня Шевченківський районний суд міста Києва відпустив арештованого опозиційного азербайджанського журналіста Фікрета Гусейнова (Гусейнлі) на поруки народного депутата Миколи Княжицького і правозахисника Бориса Захарова.

5 березня особи в цивільному, що представилися співробітниками української поліції, намагалися викрасти азербайджанського журналіста Фікрета Гусейнлі з квартири, яку він орендує в Києві. Після цього низка громадських організацій звернулися до Генеральної прокуратури України з вимогою терміново завершити екстрадиційну перевірку журналіста Фікрета Гусейнлі і дати йому можливість безперешкодно повернутися до Нідерландів. Також «Репортери без кордонів» просили ГПУ, МВС та АП повернути Гусейнлі паспорт, дозволити повернутися до Нідерландів та провести розслідування щодо спроби його викрадення.

15 березня у ГПУ відповіли на прохання розслідувати спробу викрадення журналіста Гусейнлі.

На початку квітня 2018 року Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова відкрила провадження про порушення правазербайджанського журналіста і попросила генпрокурора поінформувати її про результати перевірки та вжиті заходи.

Прес-служба Прокуратури Київської області повідомиляла «Детектору медіа», що не може повернути паспорт нідерландському журналісту Фікрету Гусейнлі, який переслідується владою Азербайджану та наразі проходить екстрадиційну перевірку, оскільки 2 квітня Печерським районним судом міста Києва було «проголошено лише резолютивну частину рішення».

16 квітня журналісту повернули паспорт. 19 квітня стало відомо, що журналіст повернувся до Нідерландів.

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
474
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2018 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop