10:35
Вівторок, 17 Квітня 2018

Суд у Миколаєві зобов’язав місцевий благодійний фонд надати відповідь на запит журналістки

Миколаївський окружний адміністративний суд розглянув позов журналістки миколаївського Центру журналістських розслідувань Олесі Баранцевич до Благодійного фонду «Миколаїв – 2000» і визнав, що той безпідставно не надав відповідь на запит і зобов’язав його відповісти у повному обсязі
Суд у Миколаєві зобов’язав місцевий благодійний фонд надати відповідь на запит журналістки
Суд у Миколаєві зобов’язав місцевий благодійний фонд надати відповідь на запит журналістки

Про це повідомляє «Доступ до правди».

Журналістка цікавилася, яка сума благодійної допомоги була отримана Фондом у період із 2005 по 2017 роки включно; на що були витрачені зібрані від благодійників кошти; скільки працівників працює у Фонді; скільки коштів витрачено на утримання Фонду; чи здійснювалась благодійна допомога від державних органів за рахунок коштів бюджету міста Миколаєва?

Як пише Доступ, благодійний фонд надав відповідь, в якій повідомив інформацію щодо першого питання, а. На решту питань відповідей не було.

Суд встановив, що фонд є суб'єктом господарювання, який володіє суспільно необхідною інформацією, а отже, є розпорядником публічної інформації.

«Діяльність благодійних організацій щодо акумулювання коштів благодійників та передача їх бенефіціарам, а також можливе введення в оману громадськості під час цієї діяльності чи інші негативні наслідки за результатами цієї діяльності, є суспільно необхідною інформацією», - ідеться у постанові суду.

Далі логіка суду була такою: оскільки інформація, що запитувалась, не належить до інформації з обмеженим доступом, у розпорядника не було підстав для ненадання такої інформації.

Читайте також

Нагадаємо, миколаївський журналіст Андрій Лохматов поскаржився Уповноваженому Верховної Ради України з прав людини на першого заступника голови Миколаївської обласної державної адміністрації В’ячеслава Боня через ненадання інформації про відрядження голови ОДА Олексія Савченка.

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
478
Переглядів
Коментарі
Олеся
11:35 / 17 Квітня 2018
Пучков из фонда сделал личную кормушку.После получения информации она будет размещена в СМИ.Увидите по суммам кто ГОРОЖАНЕ ГОДА
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2018 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop