10:45
Четвер, 15 Березня 2018

У Луцьку Коаліція ГО виграла справу по доступу до інформації

Волинський окружний адміністративний суд задовольнив позов Ірини Петренюк до комунального підприємства «Ласка», яке займається бездомними тваринами, зокрема їхньою утилізацією, і зобов’язав КП повторно розглянути запит та надати позивачці достовірну, точну та повну інформацію на запит
У Луцьку Коаліція ГО виграла справу по доступу до інформації
У Луцьку Коаліція ГО виграла справу по доступу до інформації

Про це повідомляє «Доступ до правди».

Ірина Петренюк – одна із переможців конкурсу Коаліції громадських організацій «За зниження фінансових бар’єрів у справах про доступ до публічної інформації»: за рахунок коаліції їй було надано правову підтримку і сплачено судовий збір.

«У Луцьку КП «Ласка» масово знищує тварин, гроші відмиваються, а міська рада покриває ці злочини й тому свідомо не надає відповіді на інформаційні запити», - так пояснювала свою мотивацію запитувачка, коли подавала запит.

Запит пані Петренюк було надіслано через сервіс dostup.pravda.com.ua на адресу Луцької міської ради, звідки надійшла відповідь про перенаправлення запиту до КП «Ласка».

Як повідомляє Доступ, суд визнав, що предмет запиту становить суспільний інтерес, а відповідач є суб'єктом господарювання, який володіє інформацією, що становить суспільний інтерес.

«Враховуючи вищенаведені приписи нормативно-правових актів, суд вважає, що відповідачем вказані норми не дотримані, відтак позовні вимоги підлягають до задоволення», - ідеться у рішенні суду.

Судовий збір 704, 80 коп. покладено стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Комунального підприємства «Ласка».

«Доступ до правди» повідомляє, що це перша справа, яку виграв переможець конкурсу Коаліції.

Нагадаємо, офіс уповноваженого Верховної Ради з прав людини склав 614 протоколів на посадових осіб органів державної влади й органів місцевого самоврядування за порушення права на доступ до інформації й права на звернення у 2017 році. Всі протоколи й матеріали справ були спрямовані в місцеві суди для подальшого розгляду.

За даними дослідження ІМІ, у 2017 році на неокупованій території України зафіксовано 276 випадки порушень свободи слова.

Виконавча директорка Інституту масової інформації (ІМІ) Оксана Романюкповідомила, що кількість відмов на запити у наданні публічної інформації зросла у 2017 році року вдвічі.

 

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
341
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2019 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop