10:45
Понеділок, 26 Лютого 2018

GIJN стежитиме за розслідуванням підпалу редакції «Четверта влада»

Глобальна мережа журналістів-розслідувачів (GIJN) заявила, що стежитиме за тим, як в Україні відбувається пошук винуватців підпалу редакції рівненського видання «Четверта влада», яке є членом GIJN
GIJN стежитиме за розслідуванням підпалу редакції «Четверта влада»
GIJN стежитиме за розслідуванням підпалу редакції «Четверта влада»

Відповідна заява розміщена на сайті GIJN.

У мережі зазначають, що 155 медіа-організацій (членів GIJN в 68-ти країнах світу) «будуть уважно стежити за тим, щоб українські влада вжили негайні та рішучі заходи для припинення цих нападів та пошуку винуватців».

«Рівненське агентство нещодавно видало серію матеріалів, які викривають корупцію та зловживання владою місцевих чиновників, – зазначає журналіст-розслідувач із Києва Олег Хоменок. – Ці випадки за останні два тижні виглядають як організована спроба змусити медіа, яке повідомляє правду, замовкнути – чи то за вже опубліковані матеріали, чи з метою зупинити розслідування, які наразі ведуться».

Читайте також

Як повідомляв «Детектор медіа», увечері 22 лютого в місті Рівне невідомий чоловік підпалив редакцію інформаційно-аналітичного порталу «Четверта влада», журналісти якого займаються розслідуваннями. У поліції розпочали досудове розслідування за попередньою правовою кваліфікацією ч.2 ст. 194 Кримінального кодексу України (умисне пошкодження майна шляхом підпалу). 

Національна поліція Рівненської області розпочала досудове розслідування за попередньою правовою кваліфікацією ч.2 ст. 194 Кримінального кодексу України (умисне пошкодження майна шляхом підпалу).

Головний редактор інформаційно-аналітичного видання «Четверта влада» Володимир Торбіч повідомив «Детектору медіа», що підпал приміщення редакції пов’язаний виключно з професійною журналістською діяльністю.

Правозахисна організація Freedom House в Україні засуджує переслідування проти активістів та закликає провести чесне й неупереджене розслідування підпалу офісу інформаційно-аналітичного видання «Четверта влада» у Рівному.

«Рада реформ Рівного», Інститут масової інформації та Transparency International Україна закликають правоохоронні органи  максимально оперативно розслідувати злочини проти журналістів і громадських активістів і запобігти загостренню ситуації.

Прокуратура Рівненської області взяла на контроль хід проведення досудового розслідування у кримінальному провадженні за фактом умисного пошкодження майна шляхом підпалу, яке належить редакції місцевого видання «Четверта влада».

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
427
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
Опитування
/
Результати
Чи подобається вам поточний формат
Так, подобається!
Ні, не подобається!
Я не підписаний на розсилку «Детектор медиа»!
Коментар, або свій варіант:
Чи подобається вам поточний формат
Так, подобається!
10.0% (1)
 
Ні, не подобається!
10.0% (1)
 
Я не підписаний на розсилку «Детектор медиа»!
80.0% (8)
 
Коментар, або свій варіант:
0.0% (0)
 
Загалом відповідей: 10
2016 — 2018 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop