12:00
П'ятниця, 2 Лютого 2018

Суд виправдав голову Адміністрації портів за ненадання інформації журналісту «Ні корупції!»

Апеляційний суд Києва скасував рішення Шевченківського суду столиці про визнання голови ДП «Адміністрація морських портів України» (АМПУ) Райвіса Вецкаганса винним і закрив провадження щодо ненадання інформації журналісту «Ні корупції!», не побачивши в діях посадовця складу адміністративного правопорушення
Суд виправдав голову Адміністрації портів за ненадання інформації журналісту «Ні корупції!»
Суд виправдав голову Адміністрації портів за ненадання інформації журналісту «Ні корупції!»

Про це повідомляє сайт «Ні корупції!» (проект Інституту масової інформації), посилаючись на представницю уповноваженого з питань дотримання права на інформацію та представництва в Конституційному суді Ірину Кушнір.

Як нагадує сайт «Ні корупції!», у квітні 2017 року омбудсмен відреагував на звернення журналіста про ненадання інформації головою АМПУ щодо функціональних обов’язків і зарплатні почесного президента Одеського морського торговельного порту Миколи Павлюка, посилаючись на закон про персональні дані і конфіденційність інформації.

На посадовця Вецкаганса був складений адміністративний протокол у зв’язку з порушенням закону «Про доступ до публічної інформації». У вересні 2017 року суд визнав його винним, але закрив провадження через закінчення строків накладання адміністративного стягнення.

Після цього пан Вецкаганс вирішив звернутися до апеляційного суду.

Як зазначає «Ні корупції!», в апеляційній скарзі посадовець визнає себе винним у ненаданні інформації, але вважає, що Шевченківський суд не повинен був по суті розглядати справу, бо пройшло більше п’яти місяців. Апеляційна інстанція стала на бік голови АМПУ та скасувала рішення суду першої інстанції.

Зазначено, що запитувану інформацію Райвіс Вецкаганс досі не надав «Ні корупції!».

Читайте також

Нагадаємо, офіс уповноваженого Верховної Ради з прав людини склав 614 протоколів на посадових осіб органів державної влади й органів місцевого самоврядування за порушення права на доступ до інформації й права на звернення у 2017 році. Всі протоколи й матеріали справ були спрямовані в місцеві суди для подальшого розгляду.

За даними дослідження ІМІ, у 2017 році на неокупованій території України зафіксовано 276 випадки порушень свободи слова.

Виконавча директорка Інституту масової інформації (ІМІ) Оксана Романюкповідомила, що кількість відмов на запити у наданні публічної інформації зросла у 2017 році року вдвічі.

 

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
429
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2018 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop