ПРОЕКТИ
11:25
П'ятниця, 26 Січня 2018

На Волині Черченська сільрада повідомила журналісту, що подавати інформзапити – це «не по-людськи»

У відповідь на інформаційний запит журналіста Нестора Ліпича щодо розміру зарплат та премій працівників сільради Черченської сільської ради (Камінь-Каширський район Волинської області) відповіли, що журналіст своїми публікаціями «формує недовіру до сільради»
На Волині Черченська сільрада повідомила журналісту, що подавати інформзапити – це «не по-людськи»
На Волині Черченська сільрада повідомила журналісту, що подавати інформзапити – це «не по-людськи»

Про це повідомляє «Доступ до правди».

Журналіст цікавився розміром премій працівників сільради за 2015-2016 роки та рішення сільського голови про виділення цих премій. 

«Відразу після ознайомлення із запитом чую у відповідь: «Тобі що, нема чим зайнятися?!». І, звісно, обвинувачення в мою адресу. І, звісно, обвинувачення в мою адресу: що в них принтер людям довідку роздрукувати не може, а я прийшов зі своїми запитами; що я своїми публікаціями в пресі формую недовіру до сільської ради; що я виконую доручення Дзеніка Анатолія, який нещодавно подав на сільську раду до суду і збираю інформацію для нього», – написав журналіст на своїй сторінці у Facebook.

За словами пана Ліпича, секретарка повідомила, що «може надати цю інформацію виключно для ознайомлення»: «Ось як: публічна інформація у сільраді недоступна для публіки!».

Журналіст отримав рахунок на 1,3 тис грн за копіювання та друк документів, що вимагаються на запит.

Читайте також

Нагадаємо, офіс уповноваженого Верховної Ради з прав людини склав 614 протоколів на посадових осіб органів державної влади й органів місцевого самоврядування за порушення права на доступ до інформації й права на звернення у 2017 році. Всі протоколи й матеріали справ були спрямовані в місцеві суди для подальшого розгляду.

За даними дослідження ІМІ, у 2017 році на неокупованій території України зафіксовано 276 випадки порушень свободи слова.

Виконавча директорка Інституту масової інформації (ІМІ) Оксана Романюкповідомила, що кількість відмов на запити у наданні публічної інформації зросла у 2017 році року вдвічі.

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
431
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2018 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop