10:56
П'ятниця, 29 Грудня 2017

Незалежна медійна рада планує розробити рекомендації щодо титрування експертів та меморандум щодо діяльності ЗМІ під час виборів

Протягом другого року роботи Незалежна медійна рада ухвалила 9 висновків, 4 з яких лягли в основу рішень Нацради з питань телебачення та радіомовлення. Підсумки своєї роботи члени НМР та організації-засновниці підбили 26 грудня під час святкування другої річниці її заснування.
Незалежна медійна рада планує розробити рекомендації щодо титрування експертів та меморандум щодо діяльності ЗМІ під час виборів
Незалежна медійна рада планує розробити рекомендації щодо титрування експертів та меморандум щодо діяльності ЗМІ під час виборів

Протягом 2017 року особливу увагу члени НМР приділили контенту на телебаченні. Зокрема, експерти виділили кілька типових порушень, які допускають вітчизняні телеканали. Перше – це недотримання професійних стандартів у новинних програмах, що було зафіксовано рішеннями НМР у каналів «Інтер», «Україна» та NewsOne, наголосила голова НМР та голова ГО «Детектор медіа» Наталія Лигачова. Вона також зазначила, що Незалежна медійна рада нарешті змусила Нацраду з питань телебачення і радіомовлення звертати увагу та втручатися у регулювання у сфері профстандартів. Другим типовим порушенням експерти назвали порушення прав дітей як при виробництві, так і трансляції контенту.

Голова НМР Наталія Лигачова

Свій десятий висновок за другий рік роботи (21-й висновок за весь час) НМР оприлюднила 29 грудня. Він стосується порушення стандартів журналістики, яких припустився телеканал «112 Україна».

Незалежна медійна рада стала тестовою моделлю механізму співрегулювання, що має з’явитися у новому законі про аудіовізуальні послуги, наголосив секретар НМР та юрист Центру демократії та верховенства права Ігор Розкладай. На його переконання, 4 висновки НМР, які лягли в основу рішень регулятора, є показником якості роботи Незалежної медійної ради, а разом з тим і демонструють готовність Нацради змінювати власні підходи до регулювання медіапростору. Останнє рішення регулятора на основі висновку Ради особливо чітко продемонструвало таку тенденцію, оскільки вперше Нацрада наклала на телеканал санкцію за неправдиві новини.

Координатор НМР Максим Дворовий і секретар НМР Ігор Розкладай

Незалежна медійна рада у ході своєї діяльності здійснює не лише розгляд спорів, але й виконує дорадчу функцію, розробляючи рекомендації для гравців медіаринку. Наступного року НМР планує працювати над виробленням рекомендацій щодо титрування експертів та меморандумом щодо діяльності ЗМІ під час виборів.

Член НМР Тарас Петрів

Начальник контрольно-аналітичного управління Нацради Роман Кіфлюк та секретар НМР Ігор Розкладай

Нагадаємо, Незалежна медійна рада є органом саморегулювання у сфері медіа, до якого входять 15 членів (поки що їх лише 14) – авторитетних журналістів та громадських активістів, які мають ґрунтовний досвід у медійній сфері. Склад медійної ради сформували наприкінці 2015 року п’ять медійних організацій – Центр демократії та верховенства права (у минулому – Інститут медіа права), Інститут масової інформації, «Інтерньюз-Україна», «Детектор медіа» (у минулому – ГО «Телекритика») та фундація «Суспільність».

Координатор НМР Максим Дворовий і члени НМР Антоніна Черевко, Олександр Бурмагін, Наталія Лигачова, Ігор Розкладай, Віта Володовська, Тарас Петрів, Роман Головенко

Окрім надання експертних висновків щодо вирішення суперечливих ситуацій, Незалежна медійна рада надає рекомендації органам влади та іншим зацікавленим особам задля вдосконалення регулювання у медійній сфері.

Головою Незалежної медійної ради є голова ГО «Детектор медіа» Наталія Лигачова, секретарями – медіаюристи Ігор Розкладай (Центр демократії та верховенства права) та Роман Головенко (Інститут масової інформації).

За перший рік своєї роботи Незалежна медіайна рада ухвалила 11 рішень, які стосувалися порушення телеканалом НТН декомунізаційних норм законодавства, запису передачі за участі Вікторії Шилової в ефірі телеканалу «Репортер» (Одеса), порушень при висвітленні інформації про пункт для біженців у Яготині, резонансного «Подвійного життя Президента», серіалу «Не зарікайся», критики епізоду «Слідства.Інфо» на сайті texty.org.ua, трансляції телеканалом «Гамма» передач за участю Петра Симоненка, рекламних роликів «Рідна Роса», «Шустов» і «Первак», випуску передачі «Відкритий мікрофон» на радіо «АКС», випусків передачі «Трафік з Кивою» на телеканалі NewsOne і публікації в газеті «Дзеркало тижня» матеріалу Вадима Трояна «Війна на кримінальному фронті». Крім того Незалежна медійна рада підготувала одну рекомендацію Нацраді щодо регулювання контенту.

У 2017 році Незалежна медійна рада ухвалила 10 рішень: щодо змісту розважальних передач та їх анонсів на телеканалі СТБ («Один за всіх», «Битва екстрасенсів», «Хата на тата», «МастерШеф»), щодо правомірності обмеження ретрансляції телеканалу «Дождь» в Україніщодо трансляції передачі «Территория заблуждений» виробництва телеканалу РЕН ТВ у Маріуполіщодо трансляції документального фільму «Олесь Бузина: жизнь вне времени»щодо трансляції програми «Слідами грантоїдів: спеціальний репортаж» телеканалом «Україна»щодо сюжету «Отбор судей в Верховный Суд: кто виноват в срыве процесса» у «Подробностях» на «Інтері»щодо змісту розважальних передач та анонсів на телеканалі СТБщодо випусків передачі «Стосується кожного» на телеканалі «Інтер» від 9 та 13 жовтня 2017 рокущодо трансляції телеканалом NewsOne сюжету про розгляд комітетом із фінансових питань Конгресу США наявності корупції в НБУ та щодо трансляції телеканалом «112» документального фільму «Операція “Паспорт”».

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
3309
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2019 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop