У Чернівцях пройшла журналістська акція з вимогою відправити за грати Юрія Крисіна, причетного до вбивства В’ячеслава Веремія

У Чернівцях пройшла журналістська акція з вимогою відправити за грати Юрія Крисіна, причетного до вбивства В’ячеслава Веремія

26 Грудня 2017
1245

У Чернівцях пройшла журналістська акція з вимогою відправити за грати Юрія Крисіна, причетного до вбивства В’ячеслава Веремія

1245
У Чернівцях група журналістів долучилася до акції протесту з вимогою ув’язнення Юрія Крисіна, якому суд у справі про вбивство журналіста В’ячеслава Веремія під час Євромайдану присудив умовний термін покарання.
У Чернівцях пройшла журналістська акція з вимогою відправити за грати Юрія Крисіна, причетного до вбивства В’ячеслава Веремія
У Чернівцях пройшла журналістська акція з вимогою відправити за грати Юрія Крисіна, причетного до вбивства В’ячеслава Веремія

Про це повідомляє molbuk.ua.

Приблизно 30 місцевих представників ЗМІ провели 26 грудня акцію на Центральній площі Чернівців біля пам’ятника Тарасу Шевченку.

«Ми повинні були сьогодні провести цю зустріч, бо ми розуміємо, що тільки власними зусиллями і власною солідарністю ми зможемо побороти всі зазіхання на права журналістів. І байдуже, хто власники наших ЗМІ, вони здатні тільки використати нас, як ресурс. Тому тільки солідарністю ми можемо зупинити ситуацію, щоб таких вбивств більше не було», - сказав під час акції директор телеканалу ТВА Вадим Пелех.

«Я дуже сподіваюся, що після цього розголосу, який піде по всій Україні, суд прийме відповідне справедливе рішення», - додав він.

«На місці Веремія міг бути кожен з нас. Я пам’ятаю той день і ті години, коли його вбили. Це була ніч з 18 на 19 лютого, коли надійшла інформація про вбивства на Михайлівській площі. Уже тоді згорів будинок профспілок на Майдані, і прес-центр уже зник. На Майдані не було ні журналістів, ні політиків. Були тільки бійці та медики, які виносили поранених і вбитих», - сказав шеф-редактор газети «Час» Петро Кобевко.

«Коли ми йшли тією вулицею, була повна тиша. Тільки щось шепотіло у під’їздах. Вся дорога була в крові. Потім з’ясувалося, що то були поранені. Медики їх виносили до Михайлівського собору», - додав журналіст.

«Найбільше обурює, що Юрій Крисін уже тричі притягувався до кримінальної відповідальності. І щоразу його "відмазували". І останнє судове рішення - це плювок усьому суспільству. Нашу гідність просто втоптують просто у нас на очах. Мова йде не тільки про журналістів, мова йде про всіх громадян України і правомочність наших судів - коли людині дають за вбивство умовне покарання», - сказав під час заходу керівник порталу «БукІнфо» Сергій Зарайський.

За підсумком зустрічі представники Чернівецької обласної організації Незалежної медіа-профспілки вирішили надіслати відкритого листа до перших посадових осіб держави з вимогою вплинути на прийняття судом справедливого покарання Юрію Крисіну.

Раніше, 25 грудня на Майдані Незалежності у Києві пройшла акція «Вимагаємо правосуддя. Крисіна – за грати», на якій журналісти, активісти, депутати вимагають покарання Юрія Крисіна, який причетний до вбивства журналіста В'ячеслава Веремія.

Нагадаємо, Шевченківський районний суд Києва 22 грудня визнав винним фігуранта справи про вбивство журналіста В’ячеслава Веремія Юрія Крисіна – йому призначили покарання у вигляді чотирьох років позбавлення волі з випробувальним терміном два роки.

Генеральна прокуратура наполягала на шести роках позбавлення волі для Юрія Крисіна, який бив журналіста. Крисін визнав себе винним у хуліганстві.

Прокуратура оскаржуватиме рішення Шевченківського суду Києва, який визнав Юрія Крисіна, обвинувачуваного у справі про напад на журналіста В’ячеслава Веремія, винним і призначив йому покарання у вигляді чотирьох років позбавлення волі з випробувальним терміном два роки.

Національна спілка журналістів України (НСЖУ) вимагає Президента України Петра Порошенка, генерального прокурора, міністра внутрішніх справа відреагувати на рішення суду про умовний термін ув’язнення для Юрія Крисіна, який засуджений у справі про вбивство журналіста В’ячеслава Веремія у під час Євромайдану 2014 році.

Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір висловив серйозну стурбованість умовним вироком у справі одному з обвинувачених Юрію Крисіну.

Як повідомляв «Детектор медіа», колишній спортсмен, уродженець Донбасу Юрій Крисін є одним з підозрюваних у нападі на журналіста В'ячеслава Веремія.

16 жовтня 2014 року підозрюваного у побитті журналіста та притягнутого до відповідальності за статею «Хуліганство» Юрія Крисіна суд відпустив з-під арешту. 

5 травня 2016 року Юрій Крисін, незважаючи на перебування під слідством у справі про вбивство журналіста В'ячеслава Веремія в складі організованої злочинної групи скоїв розбійний напад на автозаправку. На відеозаписі з камер спостереження видно, що  після побиття одного з охоронців він вистрелив йому в ногу з травматичного зброї.

16 серпня 2016 року Печерський районний суд Києва обрав  запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 діб для Юрія Крисіна. У грудні 2016 року стало відомо, що у Києві Апеляційний суд втретє звільнив з-під варти Юрія Крисіна.

6 жовтня Шевченківський райсуд столиці заслухав одного з ключових свідків у справі про вбивство журналіста В’ячеслава Веремія. Засідання відбулося у закритому режимі. Жінка, яка стала очевидцем вбивства, зняла на відео напад на постраждалого та надавала йому першу допомогу після поранення. За словами адвоката матері В’ячеслава Веремія Вікторії Дейнеки, свідок упізнала одного з обвинувачених у цій справі Юрія Крисіна.

Нагадаємо, журналіста В'ячеслава Веремія було вбито в Києві в ніч проти 19 лютого 2014 року. Він зі своїм колегою поверталися з редакції додому на таксі. У центрі Києва на машину напали озброєні невідомі, витягли водія і пасажирів, почали їх бити залізними прутами, потім вистрелили у журналіста. В'ячеслав Веремій помер у лікарні швидкої допомоги від вогнепального поранення. Вбивці журналіста досі не встановлені й не покарані.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1245
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду