18:06
Понеділок, 18 Грудня 2017

Закарпатська ОДА оприлюднила інформацію, через яку ризикувала стати відповідачем у суді

Департамент охорони здоров’я Закарпатської облдержадміністрації на запит про доступ до публічної інформації надіслав копію контракту головного лікаря обласної дитячої лікарні у Мукачевому. Хоча ще тиждень тому директор департаменту відмовлявся надати документ, оскільки у ньому містяться персональні дані.
Закарпатська ОДА оприлюднила інформацію, через яку ризикувала стати відповідачем у суді
Закарпатська ОДА оприлюднила інформацію, через яку ризикувала стати відповідачем у суді

Про це повідомляє ІМІ з посиланням на автора запиту - регіонального представника ІМІ у Закарпатській області Ярослава Гулана.

У ІМІ вважають, що кардинально змінив ситуацію публічний розголос, а саме блог «У Закарпатській ОДА приховують контракт головного лікаря дитячої лікарні. Ідемо до суду», опублікований на сайті ІМІ.

Уже за два дні після виходу блогу Ярослав Гулан отримав від департаменту охорони здоров’я копію контракту на 8 аркушах. Персональні дані, як і вимагає законодавство, не оприлюднені.

Також контракт опубліковано і на офіційному сайті лікарні.

«Будемо сподіватися, що у департаменті охорони здоров’я Закарпатської ОДА будуть й надалі більш прискіпливо і відповідальніше ставитися до відповідей на інформаційні запити. Власне, днями я відправив ще кілька запитів щодо контрактів головних лікарів інших медичних установ, що є власністю громад Закарпаття. Чекаю на відповідь», – зазначив Ярослав Гулан.

ІМІ нагадує, що цей випадок відмови у наданні публічного документу став одним із переможців конкурсу від Коаліції громадських організацій «За зниження фінансових бар’єрів у справах про доступ до публічної інформації». Це означало, що Коаліція готова була допомогти запитувачу звернутися до суду та вимагати надання запитуваного документу.

Читайте також

Як повідомляв «Детектор медіа», у вересні Коаліція громадських організацій «За зниження фінансових бар’єрів у справах про доступ до публічної інформації» оголосила конкурс серед випадків відмови надання публічної інформації або надання неповної чи незадовільної відповіді. У результаті конкурсу відберуть 12 справ у регіонах України, яким буде надано юридичну підтримку.

Наприкінці листопада Коаліція визначила шість переможців, яким оплатить судовий збір та надасть правову підтримку. Загалом на конкурс надійшло 35 заявок, 22 з яких - від громадських організацій.  

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
671
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
Сенцов
18 Жовтня 2018
2016 — 2018 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop