15:57
Вівторок, 19 Вересня 2017

Міжнародний Комітет із захисту журналістів закликав Порошенка захистити ЗМІ від «тиску» СБУ

Міжнародний Комітет із захисту журналістів (CPJ) стурбований діями Служби безпеки України, яка «створює значну загрозу свободі преси в Україні»
Міжнародний Комітет із захисту журналістів закликав Порошенка захистити ЗМІ від «тиску» СБУ
Міжнародний Комітет із захисту журналістів закликав Порошенка захистити ЗМІ від «тиску» СБУ

Про це йдеться в листі організації президентові України Петрові Порошенку.

«Принаймні у семи інцидентах, зафіксованих CPJ за останні два місяці, СБУ висувала виданням та журналістам політично мотивовані звинувачення, які є відповіддю на публікації з критикою влади», - цитує лист CPJ «Українська правда».

Першим у листі згадується візит співробітників СБУ до редакції УП 14 вересня, коли співробітник спецслужби зажадав від головної редакторки видалити статтю з критикою української влади.

Також CPJ висловлює обурення з приводу «тиску СБУ» на інтернет-видання «Страна» та медіа-холдинг «Вести».

Міжнародний комітет нагадує і про справу житомирського репортера Василя Муравицького, якого з 1 серпня тримають за гратами, звинувачуючи в антидержавних діях. «Якщо доведуть його провину, Муравицькому, який писав про політику, анексію Криму та війну на Донбасі, загрожує до 15 років ув'язнення», - йдеться у листі.

Не оминув CPJ своєю увагою і закордонних журналістів, яких СБУ видворило з України у серпні за підозрою у пропагандистській діяльності. Йдеться про російських медійників Тамару Нерсесьян і Ганну Курбатову, а також іспанців - Мануеля Анхель Састре й Антоніо Памплієґу.

У CPJ підкреслили, що влада в Україні розділяє пресу на дружню та ворожу для держави, а така практика стримує розвиток у країні сучасної європейської демократії. СБУ грає важливу роль у національній безпеці України, проте важливо, щоб вона утримувалася від переслідування засобів масової інформації та будь-якого тиску на журналістів через їхню роботу, наголошується в зверненні.

«Ми закликаємо Вас забезпечити, щоб журналісти могли вільно працювати, не боялися репресій і відчували надійний захист своїх професійних дій», - йдеться у листі на ім’я глави українськогої держави.

Читайте також

Нагадаємо, перша заступниця міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова повідомила, що Представникові ОБСЄ із захисту свободи СМИ Арлему Дезіру передали позицію Міністерства інформаційної політики України (МІП), що свобода слова є ключовою для відомства і що місія МІП – це захист журналістів. Натомість ОБСЄ прагне обговорювати із українською стороною всі виклики свободі слова, які з’являються під час захисту національної безпеки України.

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
916
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2019 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop