18:02
П'ятниця, 18 Серпня 2017

Пораненого оператора з Кривого Рога хочуть перевезти до Львова, грошей на лікування його в Ізраїлі у Міноборони немає

Оператора порталу «Перший Криворізький» Вячеслава Волка пропонують перевезти у військовий госпіталь до Львова. Після зустрічі дружини оператора Інни Волк із міністром оборони Степаном Полтораком на повторний огляд у Дніпро були направлені військові нейрохірурги.
Пораненого оператора з Кривого Рога хочуть перевезти до Львова, грошей на лікування його в Ізраїлі у Міноборони немає
Пораненого оператора з Кривого Рога хочуть перевезти до Львова, грошей на лікування його в Ізраїлі у Міноборони немає

Про це повідомляє прес-служба Національної спілки журналістів України (НСЖУ) з посиланням на Інну Волк.

За її словами, міністр оборони Степан Полторак запевнив, що відомство готове надавати всебічну допомогу в лікуванні В’ячеслава Волка – оператора «Першого Криворізького», що отримав тяжке поранення під час військових навчань у Кривому Розі (Дніпропетровська область).

«Сьогодні найкращі військові нейрохірурги зі Львова, Одеси та Вінниці відправилися у Дніпро до лікарні ім. Мечникова. Вони проведуть поглиблене обстеження щодо можливостей подальшого надання допомоги», – повідомив після зустрічі  міністр.

Інна Волк повідомила, що лікарі запропонували перевести її чоловіка у військовий госпіталь у Львів, аби провести операцію з видалення осколків і стабілізації хребта.

«Але мене хвилює те, що він знаходиться на вентиляції легенів. Я спілкувалася з іншими фахівцями і дізналася, що в Україні взагалі ніхто не зможе запустити легені. А чим довше Слава буде на штучній вентиляції, тим більше ризиків для розвитку пневмонії та інших ускладнень», - сказала вона.

Як зазначає дружина оператора, їй дали можливість обдумати пропозицію та прийняти рішення.

«Звісно, я більше схильна до того, щоб лікувати Вячеслава в Ізраїлі, бо нам розписали всю процедуру, прізвища лікарів, які цим займатимуться, тобто, є більша впевненість у ефективності. Але зараз на це немає коштів. На прес-конференції, яку давали сьогодні військові лікарі, журналісти запитали, що буде в разі, якщо родина прийме рішення на користь Ізраїлю. Відповідь була така, що інформацію передадуть міністру, а далі – невідомо. На зустрічі з міністром тему грошей ми мало обговорювали. Він відразу сказав, що неможливо просто так з бюджету виділити 400 тисяч доларів. Тобто, це може бути через суди, а в нашій країні суди, як відомо, тривають роками», - сказала вона.

Зараз, як сказала Інна Волк, із потрібних 400 тис. доларів родина має щонайбільше 20 тис.

За словами секретаря НСЖУ Валерія Макеєва, публічне визнання вини і вибачення міністра перед дружиною пораненого журналіста – це достойний вчинок, але питання в іншому – чи можуть українські фахівці надати адекватну йому допомогу.

«Видалити осколки в Україні можуть, але запустити легеню, яка не працює, на жаль, ні. Тому пропозиція лікарів забрати В¢ячеслава у Львів виглядає так: давайте ми поекспериментуємо над вашим чоловіком, можливо, у нас щось вийде. Ключове завдання – це легені. Ізраїльські лікарі за це беруться. Але залишилося дуже мало часу. Важливо не упустити його і не дочекатися до того моменту, коли й ізраїльські лікарі не зможуть нічого зробити. На лікування потрібно 10 мільйонів гривень. Це 100 тисяч людей по 100 гривень. Чи може зробити це журналістська спільнота? Думаю, так», – каже Валерій Макеєв.

НСЖУ публікує реквізити для допомоги В’ячеславу Волку. Карта ПриватБанку 5168 7573 2133 8198, Волк Інна Олександрівна - дружина.

Відомо, що друзі пораненого криворізького оператора порталу «Перший Криворізький» організовують фестиваль VolkFest. Усі зароблені гроші будуть передані на лікування В’ячеслава Волка.

Раніше, наприкінці липня міністр оборони Степан Полторак доручив Департаменту медзабезпечення Міноборони надати допомогу в лікуванні оператора. Таке рішення було прийнято після звернення журналістів до Міноборони з приводу поранення під час навчань криворізького журналіста В’ячеслава Волка.

10 серпня очільник прес-служби оборонного відомства Олексій Чернобай повідомив «Детектору медіа», що Міноборони готове транспортувати пораненого криворізьккого оператора В’ячеслава Волка до Києва та надати своїх спеціалістів.

Як писав «Детектор медіа», 6 липня у Кривому Розі поранено оператора інформаційного порталу «Перший Криворізький» В'ячеслава Волка, який брав участь у зйомках постановочного кадру під час військових навчань. 

Підозрюваного затримано. Йому загрожує покарання у вигляді позбавлення волі до 7 років.

9 липня на прес-конференції військком Саксаганського районного військкомату Кривого Рогу Олександр Бритвич, який був відповідальний за навчальні збори, повідомив, що вправа, яку показував волонтер, що поцілив у оператора Волка, не була запланована.

Журналісти «Першого Криворізького» вважають, що відповідати за те, що трапилося, мають організатори навчань біля Саксаганського райвиконкому.

Понад 60 журналістів, активістів, громадських діячів, серед яких – голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко і викладач Школи журналістики УКУ (Львів) Отар Довженко, підписали лист-звернення до міністра оборони України Степана Полторака із закликом прозорого, швидкого, ґрунтовного та незалежного розслідування поранення під час навчань у Кривому Розі оператора В’ячеслава Волка та кваліфікації їх у відповідності до Законів України, а також розробити нові стандарти безпечної взаємодії ЗМІ зі ЗСУ та Міноборони.

Генеральний штаб ЗС України отримав окреме невідкладне доручення щодо вивчення фактів, викладених у зверненні журналістів з приводу поранення під час навчань криворізького журналіста В’ячеслава Волка.

27 липня доктор медичних наук, лікар-нейрохірург відділення відновлювальної нейрохірургії Інституту нейрохірургії ім.акад.Ромоданова АМН України Юрій Ямінський повідомив, що операцію В’ячеславу Волку можна відкласти на стільки, на скільки треба.

Читайте також

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
496
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2019 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop