До 11 серпня – прийом заявок на воркшоп для журналістів-розслідувачів з висвітлення конфлікту в Україні

До 11 серпня – прийом заявок на воркшоп для журналістів-розслідувачів з висвітлення конфлікту в Україні

8 Серпня 2017
1639

До 11 серпня – прийом заявок на воркшоп для журналістів-розслідувачів з висвітлення конфлікту в Україні

1639
Воркшоп на тему «Висвітлення конфлікту в Україні: юридичні аспекти роботи журналістів та рекомендації щодо безпеки» відбудеться 19 серпня
До 11 серпня – прийом заявок на воркшоп для журналістів-розслідувачів з висвітлення конфлікту в Україні
До 11 серпня – прийом заявок на воркшоп для журналістів-розслідувачів з висвітлення конфлікту в Україні

ГО «Партнери цифрового правозахисту» оголошує відбір журналістів-розслідувачів для участі у воркшопі на тему «Висвітлення конфлікту в Україні: юридичні аспекти роботи журналістів та рекомендації щодо безпеки».

До участі запрошуються журналісти, які проводять розслідування та висвітлюють тематику конфлікту в Україні.

ДАТА: 16 серпня 2017 р. з 9:00 по 14:30

МІСЦЕ: Вища Школа Media & Production, вул, Межигірська 87 Б, Київ

Програма воркшопу:

9:00-9:30 Реєстрація

9:30-10:10 Журналістські стандарти висвітлення суспільно-важливих тем за міжнародним та національним законодавством

10:10-10:40 Робота журналістів у зоні конфліктів: міжнародні рекомендації та українське законодавство

10:40-11:20 Права журналістів на збір інформації щодо військових об’єктів та у зоні конфлікту. Правила акредитації журналістів у зоні АТО

11:20-11:50 Можливі порушення прав журналістів та алгоритм дій при порушенні прав

11:50-12:10 Перерва на каву

12:10-12:50 Межі свободи вираження поглядів при висвітленні конфлікту та чутливої інформації

12:50-13:20 Юридичні ризики для журналістів, які працюють у зоні АТО та висвітлюють конфлікт

13:20-14:00 Практичні аспекти щодо свободи вираження поглядів та безпеки журналістів (аналіз справ про перешкоджання діяльності журналістів та справ проти журналістів)

14:00-14:30 Запитання та відповіді

Робоча мова: українська. Синхронний переклад англійською.

Тренери:

Людмила Панкратова, адвокат, медіа-юрист, медіа-тренер. У 2001-2002 рр. пройшла розширений курс для адвокатів з питань тлумачення та застосування Європейської конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, організований Радою Європи, Interights та Національним союзом адвокатів України. У 2000 та 2003 роках проходила стажування у Європейському суді з прав людини у Страсбурзі, співпрацювала з Бюро з прав людини. У 2000-2001 рр. – юрист програми захисту прав біженців Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців. Згодом як юрист Програми правового захисту та освіти ЗМІ IREX ProMedia проводила різноманітні тренінги для журналістів, юристів та суддів з питань медіа-права і міжнародних гарантій свободи слова. З 2007 року співпрацює з Інститутом розвитку регіональної преси (ІРРП), надає правову допомогу журналістам-розслідувачам у справах щодо доступу до інформації та дифамації, здійснює допублікаційну експертизу (у тому числі розслідувань за підтримки данського проекту SCOOP), проводить тренінги та вебінари. Представляє інтереси українських громадян у Європейському суді з прав людини. У 2010 році виграла справи «Газета «Україна-Центр» проти України», «Пєтухов проти України».

Віра Крат, адвокат, має понад 20 років досвіду роботи, очолює юридичну фірму «Правовий консалтинг і практика», займається захистом авторських прав та корпоративним правом, відстоює права журналістів та ЗМІ з 1998 року. Тривалий час надавала правову допомогу (у т. ч., вела судові справи) виданням «Газета по-київськи», «Комсомольська правда в Україні», Інтернет-виданню «lb.ua», у т. ч. у кримінальній справі, відкритій у червні 2012 року по факту порушення таємниці листування народного депутата, у справі за позовом А. Портнова про захист честі, гідності та порушення презумпції невинуватості. Вела 30 справ щодо захисту А. Марусова, власника веб-порталу, що висвітлював діяльність Тендерної палати та її корупційні схеми. Усі справи були виграні. У цих справах була сформульована судова практика, згідно з якою веб-портал визнавався ЗМІ незалежно від наявності свідоцтва про реєстрацію ЗМІ. У вересні 1998 року проходила стажування по програмі IREX ProMedia (Нью-Йорк, Вашингтон, Варшава). З 1998 року співпрацювала з Програмою правового захисту та освіти ЗМІ IREX ProMedia, з 2011 року – з ІРПП.

Участь у воркшопі безкоштовна для активних, готових слухати та ділитися своїм власним досвідом.

Для участі у воркшопі потрібно заповнити форму за посиланням: 

Дедлайн – 11 серпня 2017 року. Кількість місць обмежена. 15 відібраних учасників отримають підтвердження на електронні адреси 12 серпня 2017 року.

Щодо будь-яких організаційних питань звертатися за телефоном +380977020198.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1639
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду