10:54
Четвер, 8 Червня 2017

На Волині медійники підписали Меморандум за чесну журналістику

Під час обласної конференції «Волинська журналістика. Виклики сьогодення», де працівники мас-медіа і факультету філології та журналістики обговорили найголовніші проблеми професії, відбулося підписання Меморандуму «За чесну журналістику!»
На Волині медійники підписали Меморандум за чесну журналістику
На Волині медійники підписали Меморандум за чесну журналістику

Про це повідомляє прес-служба НСЖУ.

Керівники інтернет-видань Андрій Лучик, Наталія Пахайчук, Юрій Ричук, телерадіожурналіст і викладач Тарас Літковець, газетярі Святослав Лисюк, Володимир Данилюк першими підписалися під Меморандумом волинських журналістів «За чесну журналістику!», текст якого затвердили учасники конференції.

Спілка повідомляє, що документ загалом підписали 28 журналістів. Далі збір підписів триватиме в редакційних колективах і в офісі облорганізації НСЖУ. 

«Детектор медіа» публікує текст Меморандуму повністю:

«Меморандум волинських журналістів "За чесну журналістику!"

Усвідомлюючи високу відповідальність перед суспільством, право людей на отримання правдивої інформації, ми, що нижче підписалися, волинські журналісти з теле- і радіоорганізацій, газет, журналів, інформаційних агентств та інтернет-видань, фрілансери, керівники ЗМІ та члени професійних творчих спілок, заявляємо:

1. Ми вірні об’єктивній реальності, тому в творчій діяльності намагаємося бути максимально об'єктивними, правдивими, коректними, відповідальними за свою справу.

2. Ми дорожимо власним авторитетом і репутацією, несемо не лише юридичну, а й моральну відповідальність перед суспільством за правдивість повідомлень і справедливість суджень, поширених за власним підписом, під псевдонімом чи анонімно, але з нашого відома та згоди.

3. Ми поважаємо професійні права колег, тому відмовляємось від завдань, які принижують журналістів в очах громадськості. Водночас залишаємо за собою право на внутрішньоцехову дискусію.

4. Ми поширюємо лише ту інформацію, у правдивості якої переконані. Уникаємо неповноти або неточностей при викладі інформації, навмисного перекручування фактів, поширення недостовірних даних про людину. А в разі поширення недостовірної інформації, перекручених фактів, зведення наклепів на людину, незалежно від обставин виникнення цієї ситуації, зобов’язуємось спростувати неправдиві відомості, виправити помилки і публічно попросити вибачення.

5. Ми утримуємось від протизаконних способів одержання інформації, не піддаємося на провокації й самі не провокуємо опонента з метою подальшого показу його реакції широкому загалу.

6. При виконанні професійних обов'язків ми не застосовуємо фізичну силу. Водночас залишаємо за собою право на самозахист, якщо виникає загроза нашому життю чи здоров’ю.

7. Ми не використовуємо своє службове становище в особистих цілях. Як тяжкий злочин сприймаємо факти одержання колегами за будь-яких обставин платні (хабара) за поширення брехливої інформації.

8. Заявляємо про своє право відмовитися від виконання завдання редакції із підготовки та публікації власної інформації, якщо її зміст після редакційної правки зазнав істотних змін, пов’язаних з порушенням норм журналістських стандартів і професійної етики.

9. Ми засуджуємо плагіат, а кожен факт його появи у волинських ЗМІ піддаватимемо гострій критиці, оприлюднюючи імена викрадачів чужих думок і творів».

Нагадаємо, у квітні Інститут масової інформації, Центр UA, Інститут розвитку регіональної преси, Центр демократії та верховенства права, Платформа прав людини, Харківська правозахисна група, Українська Гельсінська спілка з прав людини та Представництво Американської правозахисної організації Freedom House в Україні підписали Меморандум для зниження фінансових бар’єрів при поданні судових позовів у справах про доступ до публічної інформації.

Фото: voladm.gov.ua

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
792
Переглядів
Коментарі
Ірина
10:40 / 09 Червня 2017
Навіщо винаходити велосипед? Ці положення є основою роботи будь-якого журналіста, вони вже записані у законах,кодексі журналіст етики, їх треба просто дотримуватися!
Влад
12:40 / 08 Червня 2017
Немає меж цинізму. Найбрехливіші і найпродажніші журналістипідписали Меморандум за чесну журналістику
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2019 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop