10:08
Четвер, 8 Червня 2017

Українські журналісти матимуть змогу отримати безкоштовну юридичну допомогу в судових справах

«Платформа прав людини» оголосила про початок реалізації проекту «Ефективний юридичний захист свободи слова в Україні» за підтримки Media Legal Defence Initiative (MLDI). Проект передбачає юридичний супровід інтересів ЗМІ та журналістів в цивільних, адміністративних та кримінальних судових справах.
Українські журналісти матимуть змогу отримати безкоштовну юридичну допомогу в судових справах
Українські журналісти матимуть змогу отримати безкоштовну юридичну допомогу в судових справах

Про це повідомляє сайт «Доступ до правди».

Для отримання безкоштовної юридичної допомоги в судовій справі ЗМІ або журналісту необхідно буде подати відповідну онлайн-заявку на веб-сайті ППЛ. Всі заявки розглядатиме рада, яка буде оцінювати їх на предмет дотримання професійних стандартів в конкретній ситуації з боку ЗМІ, наявності суспільного інтересу в поширеній інформації або предметі запиту, важливості для забезпечення стандартів свободи вираження і поширення інформації відповідної справи тощо. Всі заявники отримуватимуть повідомлення про результати розгляду.

Заявку щодо отримання юридичної допомоги може подати ЗМІ або журналіст з будь-якого регіону України.

Як повідомляв «Детектор медіа», журналісти, активісти, які планують подати позов до органів виконавчої влади чи місцевого самоврядування щодо захисту права на доступ до публічної інформації, можуть отримати кошти на сплату судового збору. Наразі ця сума складає 551 грн. Кошти для компенсації вартості судового збору надаватиме ініціатива «На суд за доступ».

У квітні Інститут масової інформації, Центр UA, Інститут розвитку регіональної преси, Центр демократії та верховенства права, Платформа прав людини, Харківська правозахисна група, Українська Гельсінська спілка з прав людини та Представництво Американської правозахисної організації Freedom House в Україні підписали Меморандум для зниження фінансових бар’єрів при поданні судових позовів у справах про доступ до публічної інформації.

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
523
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2019 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop