10:55
Середа, 15 Лютого 2017

Нова суддя по справі Сущенка вимагає викладати аргументи швидко та стисло – Фейгін

Адвокат незаконно затриманого журналіста «Укрінформу» Романа Сущенка Марк Фейгін заявив, що суддя Юлія Комлева, яка вела засідання 14 лютого, вимагала викладати аргументи захисту занадто швидко та стисло.
Нова суддя по справі Сущенка вимагає викладати аргументи швидко та стисло – Фейгін
Нова суддя по справі Сущенка вимагає викладати аргументи швидко та стисло – Фейгін

Про це повідомляє «Укрінформ».

«На сьогоднішньому (14 лютого - ред.) засіданні ми вперше побачили суддю (Юлію– ред.) Комлеву і вона нас неприємно здивувала. З одного боку, вона говорила досить люб'язно. Але з іншого, вимагала викладати наші аргументи занадто швидко і стисло, що погано. Оскільки застенографована детальна аргументація важлива для подальших розглядів у цій справі», –  сказав Фейгін.

По-перше, суддя Комлева, посилаючись на держтаємницю, проігнорувала запит про те, щоб засідання було відкритим. Але, як каже адвокат, цей аргумент недоречний, оскільки на засіданні йшлося тільки про процесуальні питання. По-друге, вона відмовила в наданні статусу громадського захисника консулу України Геннадію Брескаленку, хоча вже є прецедент, він вже виконував таку функцію в справах інших українських політв’язнів. По-третє, суддя також відмовила в зміні запобіжного заходу з утримання під вартою на «домашній арешт».

«Всі три аргументи судді з останнього приводу також не виглядають переконливими. Знаходячись під домашнім арештом в готелі, що не має права екстериторіальності, Сущенко може бути під наглядом російських служб. Перебуваючи там, Сущенко не може "чинити тиск на свідків", точніше кажучи, на одного "свідка", що є у звинувачення. Сущенко також не може "знищити докази", оскільки всі так звані "докази" знаходяться в слідчому управлінні ФСБ, що готувало провокацію проти журналіста», – пише «Укрінформ».

Читайте також

Фейгін висловив упевненість у тому, що при всій важливості процесуальних моментів, головним у даній політично мотивованій справі буде політичний, міжнародний тиск на російську владу, міжнародне посередництво.

Як повідомляв «Детектор медіа», власного кореспондента інформаційного агентства «Укрінформ» у Франції Романа Сущенка затримали 30 вересня 2016 року у Москві, куди він прибув з приватним візитом. Увечері 2 жовтня російські ЗМІ повідомили, що Сущенка тримають у СІЗО «Лефортово» і звинувачують у «шпигунстві». Покарання за ст. 276 КК РФ («Шпигунство») передбачає до 20 років позбавлення волі.

15 грудня Московський міський суд відхилив скаргу на арешт журналіста агентства «Укрінформ» Романа Сущенка, за допомогою якої захист намагався змінити запобіжний захід на домашній арешт. Суд залишив у силі рішення Лефортівського районного суду Москви від 28 листопада 2016 року про продовження утримання українця під вартою до 30 січня 2017 року.

Міністерство закордонних справ України (МЗС) висловило рішучий протест у зв’язку з рішенням російського суду продовжувати тримати під вартою українського журналіста Романа Сущенка.

25 січня Лефортовський районний суд Москви відмовився приймати лист від Головного управління розвідки (ГУР) Міністерства оборони України (МОУ), в якому заявлено, що Сущенко не є співробітником управління та продовжив арешт незаконно затриманого в РФ журналіста Сущенка ще на три місяці, до 30 квітня 2017 року.

14 лютого Московський міський суд залишив без задоволення апеляційну скаргу адвоката Марка Фейгіна та залишив журналіста Романа Сущенка під вартою в СІЗО Москви.

Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест у зв’язку з рішенням Московського міського суду залишити без змін постанову Лєфортівського районного суду Москви про продовження до 30 квітня терміну тримання під вартою Романа Сущенка, незаконно затриманого в Росії за сфальсифікованими обвинуваченнями.

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
398
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2019 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop