17:14
Середа, 1 Лютого 2017

У Кам'янському суддя намагалася позбавити журналістів права бути присутніми на відкритому засіданні суду

25 січня у Заводському суді міста Кам'янського (Дніпропетровська область) суддя Тамара Шарко намагалася видалити журналістів трьох місцевих медіа з відкритого засідання.
У Кам'янському суддя намагалася позбавити журналістів права бути присутніми на відкритому засіданні суду
У Кам'янському суддя намагалася позбавити журналістів права бути присутніми на відкритому засіданні суду

Про це повідомляє Інститут масової інформації (ІМІ) в Дніпропетровській області.

Висвітлювати засідання Заводського суду міста прибули журналісти видань «Событие», «Событие сегодня» та сайту 5692. Цього дня мало відбутися чергове судове засідання у справі місцевого бізнесмена Олега Акермана, яка триває вже 12-й рік.

Суддя попросила журналістів залишити залу засідань після того, як проти присутності представників ЗМІ виступили свідок у справі та прокурор. При цьому жодного рішення про проведення засідання у закритому режимі попередньо винесено не було.

«Засідання було відкритим, але свідок та прокурор виразили незадоволення присутністю журналістів у залі. Тоді суддя Тамара Шарко, посилаючись на їх протест, попросила нас залишити залу та оголосила перерву», - сказав журналіст видання «Событие» Валентин Фіголь.

Журналісти відмовились виконувати вимогу судді. Як стверджують представники ЗМІ, у відповідь Тамара Шарко почала погрожувати їм адміністративним покаранням. Врешті-решт засідання суду перенесли, щоб «журналісти не заважали працювати».

«Вона сказала, що якщо ми залишимось у залі, то вона застосує до нас статті адміністративного кодексу, не уточнюючи, що саме вона мала на увазі, а після заявила, оскільки журналісти заважають працювати, то засідання переноситься на 3 лютого», - сказав журналіст «Событие сегодня» Денис Кравець.

Місцевий осередок Національної спілки журналістів України (НСЖУ) подав запит до голови Заводського суду із вимогою пояснити, на які нормативні акти спиралась суддя Тамара Шарко, приймаючи такі рішення.

Медіаюрист ІМІ Максим Ратушний так прокоментував ситуацію: «Якщо журналістів намагалися позбавити права бути присутніми без прийняття рішення про проведення закритого судового засідання (за наявності підстав та умов для такого рішення), то мало місце порушення прав журналістів, а також неаргументовані процесуальні порушення з боку судді».

Нагадаємо, 30 грудня 2016 року співробітники газети «Событие сегодня» виявили  на ганку будівлі на вулиці Спортивній, 19, де розташована редакція і офіс «Автомайдану,  підозрілу коробку в пакеті чорного кольору із розташованим зверху гранатометом РПГ-18 ». Про знахідку були негайно сповіщені правоохоронні структури. Конструкція з семи бойових гранат і РПГ-18, підкинута на ганок редакції газети, була розмінована і розібрана до 23.00 30 грудня.

Наразі проводяться слідчі дії по встановленню осіб, причетних до інциденту. Відомості за даним фактом внесені до ЕРДР по ч.1 ст. 296 КК України.

Фото: «Событие»

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
730
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2019 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop