18:38
П'ятниця, 23 Грудня 2016

Захист заявляє про високу вірогідність обвинувального вироку кримському журналісту Миколі Семені

Андрій Сабінін, один із адвокатів кримського журналіста Миколи Семени, прогнозує, що вирок у справі його підзахисного з максимальною ймовірністю буде обвинувальним попри відсутність складу злочину.
Захист заявляє про високу вірогідність обвинувального вироку кримському журналісту Миколі Семені
Захист заявляє про високу вірогідність обвинувального вироку кримському журналісту Миколі Семені

Таку думку він висловив в інтерв'ю «Укрінформу».

«З одного боку, адвокат зв'язаний позицією підзахисного та лінії захисту - і ми говоримо, що складу злочину немає і, відповідно, будемо просити виправдання. Але з іншого боку, і тут полягає парадокс, ілюзій ми не маємо в силу сформованої практики і припускаємо, що вирок з максимальною часткою ймовірності буде обвинувальним», - сказав Андрій Сабінін.

За словами захисника, на сьогодні Миколі Семені пред'явлено обвинувачення в остаточній редакції, а його адвокати  - у процесі ознайомлення зі справою. Теоретично до кінця року справа може потрапити до суду, а її розгляд розпочнеться не раніше середини - кінця січня.

«Складу злочину немає, виходячи з міжнародно-правового розуміння поняття територіальної цілісності. Водночас, ми розуміємо, що не для того ці справи порушувалися, щоб потім у судах виправдовувати. Ну не виправдовують у нас у судах, тим більше - у таких справах. А тому ми реалісти, і в ідеалі для нас - добитися мінімального строку, до того ж умовного», - зазначив Андрій Сабінін.

Адвокат наголосив, що у ФСБ не проводили психологічну експертизу спрямованості висловлювань журналіста, що потрібно робити у таких справах. Натомість проведена лише лінгвістична експертиза, у ході якої експерт-лінгвіст відповідав на правові питання, що є «російською, хибною практикою з екстремізму».

Крім того дискусійним є і сам предмет обвинувачення - територіальна цілісність РФ, у закликах до порушення якої обвинувачується журналіст. Адже є закон РФ про держкордон від 1993 року, і є низка ратифікованих міждержавних договорів з Україною, які встановлюють державний кордон між Україною та РФ. Зокрема, згідно з Договором між РФ та Україною про державний кордон, який був ратифікований Росією у 2004 році, межа проходить від точки стику державних кордонів Росії, України та Республіки Білорусь до точки, розташованої на березі Таганрозької затоки.

Читайте також

«Таким чином, коли Крим увійшов до складу Росії, то з'явилася дещо двозначна ситуація: територіальна цілісність є, а нового договору між РФ і Україною, з урахуванням зміни кордону, немає. Власне, в рамках такої міжнародної дискусії міркує Микола Семена: оскільки міжнародне право не визнає входження Криму до складу РФ, то і питання територіальної цілісності, так само як і заклики до порушення територіальної цілісності, є дискусійними», - наголосив адвокат.

Нагадаємо, у квітні російська ФСБ в окупованому Криму провела обшук і порушила кримінальну справу проти позаштатного журналіста «Радіо Свобода» Миколи Семени за статтю, у якій начебто містяться «заклики до порушення територіальної цілісності РФ». Після цього журналіста кілька годин допитували у ФСБ. Згодом Миколу Семену відпустили під підписку про невиїзд.

28 квітня Миколу Семену перевели у статус обвинуваченого. Його адвокат Олександр Попков заявив, що журналіста можуть узагалі позбавити свободи пересування.

Міжнародна та Європейська федерації журналістів повідомили про солідарність із кримським журналістом та про підтримку своїх членів в Україні – Національної спілки журналістів та Незалежної медіа-профспілки. Зокрема, у спільній заяві МФЖ і ЄФЖ наприкінці квітня йшлося про заклик до російської влади «відмовитися від необгрунтованих звинувачень проти Семени». Своє занепокоєння справою проти Миколи Семени висловлювала і Представник ОБСЄ з питань свободи медіа Дуня Міятович.

Міністерство закордонних справ України висловлює глибоке занепокоєння у зв’язку з непоодинокими фактами зникнення громадян України, а також триваючими кримінальними переслідуваннями за політичними ознаками українських громадян на тимчасово окупованій території АР Крим, і вимагає припинити переслідування кримського журналіста Миколи Семени.

Київський районний суд Сімферополя, підконтрольний Росії, 29 серпня, відхилив скаргу адвоката Миколи Семени на дії слідчого ФСБ.

На початку вересня адвокат журналіста Олександр Попков заявив, що шанси на винесення справедливого і виправдувального вироку російським судом – дорівнюють нулю.

5 жовтня  Верховна Рада звернулася із заявою до парламентів держав-членів ЄС, США, Канади та Японії, Європейського парламенту, діючого голови ОБСЄ, міністра закордонних справ ФРН Франка-Вальтера Штайнмаєра та до представника Організації з безпеки та співробітництва в Європі з питань свободи ЗМІ Дуні Міятович із закликом консолідувати зусилля щодо звільнення українських журналістів Романа Сущенка і Миколи Семени. 

6 грудня стало відомо, що російська ФСБ закінчила слідство у справі кримського журналіста Миколи Семени. 7  грудня кримському журналісту Миколі Семені вручили постанову про притягнення як обвинуваченого в остаточній редакції.  Матеріали у справі планують передати до суду до 1 січня 2017 року.

На фото – Микола Семена

Фото: Аліна Смутко, «Крим.Реалії»

 

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
655
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2019 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop