11:34
Субота, 17 Грудня 2016

Кримський журналіст Микола Семена подякував українським колегам за підтримку

Переслідуваний російською владою кримський журналіст Микола Семена, якого незаконно звинуватили в закликах до порушення територіальної цілісності, подякував українським колегам за підтримку і організацію виставки його фоторобіт у Києві.
Кримський журналіст Микола Семена подякував українським колегам за підтримку
Кримський журналіст Микола Семена подякував українським колегам за підтримку

Про це повідомляють «Крим.Реалії».

«Звичайно, вона (виставка. – Ред.) важлива. По-перше, я вже скучив за професійною діяльністю. Фотографування було важливою частиною моєї професійної діяльності. Я любив робити змістовні фоторепортажі. Зараз це все складніше. З іншого боку, дуже приємно, що Спілка журналістів і рідні редакції в Києві, у яких я працював – газета «День», Крим.Реалії – підтримують мене. І це додає мені сил. І я думаю, що всі проблеми скоро будуть позаду. І ми знову працюватимемо», – сказав Микола Семена в коментарі «Крим.Реалії».

Він також висловив надію, що в майбутньому вдасться організувати більш повну виставку його фотографій.

«Хотілося б, звичайно, зробити повноцінну виставку, проте поки це неможливо. Тому що і матеріалу замало, і зараз є певні складнощі з тим, щоб фотографувати в Криму. Але я думаю, що настане час для повноцінної виставки колись в майбутньому», – додав журналіст.

Нагадаємо, 15 грудня в Кримському домі у Києві відкрилася фотовиставка «Абсолютно вилучено» кримського фоторепортажиста Миколи Семени. Виставку представляють громадська організація «КримSOS» і видання «Крим.Реалії». На стінах Кримського будинку розмістили 11 фотографій – це маленька частина з архіву, який Семена збирав понад 20 років своєї журналісткої діяльності. 900 гігабайтів інформації з його особистого комп'ютера вилучили представники російських спецслужб під час обшуку в квартирі журналіста в Криму.

Читайте також

Нагадаємо, у квітні російська ФСБ в окупованому Криму провела обшук і порушила кримінальну справу проти позаштатного журналіста «Радіо Свобода» Миколи Семени за статтю, у якій начебто містяться «заклики до порушення територіальної цілісності РФ». Після цього журналіста кілька годин допитували у ФСБ. Згодом Миколу Семену відпустили під підписку про невиїзд.

28 квітня Миколу Семену перевели у статус обвинуваченого. Його адвокат Олександр Попков заявив, що журналіста можуть узагалі позбавити свободи пересування.

Міжнародна та Європейська федерації журналістів повідомили про солідарність із кримським журналістом та про підтримку своїх членів в Україні – Національної спілки журналістів та Незалежної медіа-профспілки. Зокрема, у спільній заяві МФЖ і ЄФЖ наприкінці квітня йшлося про заклик до російської влади «відмовитися від необгрунтованих звинувачень проти Семени». Своє занепокоєння справою проти Миколи Семени висловлювала і Представник ОБСЄ з питань свободи медіа Дуня Міятович.

Міністерство закордонних справ України висловлює глибоке занепокоєння у зв’язку з непоодинокими фактами зникнення громадян України, а також триваючими кримінальними переслідуваннями за політичними ознаками українських громадян на тимчасово окупованій території АР Крим, і вимагає припинити переслідування кримського журналіста Миколи Семени.

Київський районний суд Сімферополя, підконтрольний Росії, 29 серпня, відхилив скаргу адвоката Миколи Семени на дії слідчого ФСБ.

На початку вересня адвокат журналіста Олександр Попков заявив, що шанси на винесення справедливого і виправдувального вироку російським судом – дорівнюють нулю.

5 жовтня  Верховна Рада звернулася із заявою до парламентів держав-членів ЄС, США, Канади та Японії, Європейського парламенту, діючого голови ОБСЄ, міністра закордонних справ ФРН Франка-Вальтера Штайнмаєра та до представника Організації з безпеки та співробітництва в Європі з питань свободи ЗМІ Дуні Міятович із закликом консолідувати зусилля щодо звільнення українських журналістів Романа Сущенка і Миколи Семени. 

6 грудня стало відомо, що російська ФСБ закінчила слідство у справі кримського журналіста Миколи Семени. 7  грудня кримському журналісту Миколі Семені вручили постанову про притягнення як обвинуваченого в остаточній редакції.  Матеріали у справі планують передати до суду до 1 січня 2017 року.

На фото – Микола Семена

Фото: Аліна Смутко, «Крим.Реалії»

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
731
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2018 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop