19:36
Вівторок, 6 Грудня 2016

Слідчий ФСБ викликає Миколу Семену для вручення обвинувального акту

Адвокат Еміль Курбедінов підтвердив, що середу, 7 грудня, слідчі ФСБ в окупованому Росією Криму мають намір вручити журналістові Миколі Семені постанову про притягнення до відповідальності як обвинуваченого.
Слідчий ФСБ викликає Миколу Семену для вручення обвинувального акту
Слідчий ФСБ викликає Миколу Семену для вручення обвинувального акту

Про це повідомляє видання «Крим.Реалії».

За словами Еміля Курбедінова, це стандартна процесуальна процедура. Він зазначив, що подія має пройти в другій половині дня, про плани слідчий повідомив в телефонному режимі.

«Ця постанова має бути доповнена і уточнена. З часом поки не визначилися. Найчастіше бувають і інші процесуальні заходи, намагаються прийняти в справу документи, просять щось підписати», - додав адвокат.

Раніше повідомлялося, що російська ФСБ закінчила слідство у справі кримського журналіста Миколи Семени. Слідчий ФСБ має намір вручити йому обвинувальний акт. Журналіста звинувачують у закликах до порушення територіальної цілісності Росії (частина 2 статті 280.1 КК РФ) за статтю на сайті «Крим.Реалії» під заголовком «Блокада - необхідний перший крок до звільнення Криму».

Незабаром справу Миколи Семени направлять до прокуратури, а згодом - до суду.

Нагадаємо, у квітні російська ФСБ в окупованому Криму провела обшук і порушила кримінальну справу проти позаштатного журналіста «Радіо Свобода» Миколи Семени за статтю, у якій начебто містяться «заклики до порушення територіальної цілісності РФ». Після цього журналіста кілька годин допитували у ФСБ. Згодом Миколу Семену відпустили під підписку про невиїзд.

Читайте також

28 квітня Миколу Семену перевели у статус обвинуваченого. Його адвокат Олександр Попков заявив, що журналіста можуть узагалі позбавити свободи пересування.

З 7 липня Семені обмежили доступ до особистого банківського рахунку. Зокрема, його банківська карта Російського національного комерційного банку (РНКБ) виявилась  заблокованою.

Міжнародна та Європейська федерації журналістів повідомили про солідарність із кримським журналістом та про підтримку своїх членів в Україні – Національної спілки журналістів та Незалежної медіа-профспілки. Зокрема, у спільній заяві МФЖ і ЄФЖ наприкінці квітня йшлося про заклик до російської влади «відмовитися від необгрунтованих звинувачень проти Семени». Своє занепокоєння справою проти Миколи Семени висловлювала і Представник ОБСЄ з питань свободи медіа Дуня Міятович.

Міністерство закордонних справ України висловлює глибоке занепокоєння у зв’язку з непоодинокими фактами зникнення громадян України, а також триваючими кримінальними переслідуваннями за політичними ознаками українських громадян на тимчасово окупованій території АР Крим, і вимагає припинити переслідування кримського журналіста Миколи Семени.

22 серпня Кримська делегація виступилана VI Всесвітньому форумі українців зі зверненням про долю кримського журналіста Миколи Семени, який перебуває в окупованому Криму і якого ФСБ звинувачує у начебто сепаратизмі.

Київський районний суд Сімферополя, підконтрольний Росії, 29 серпня,відхиливскаргу адвоката Миколи Семени на дії слідчого ФСБ.

Захист переслідуваного ФСБ в окупованому Росією Криму українського журналіста Миколи Семени повідомляє, що в жовтні-листопаді справу журналіста передадуть до російського суду.

На початку вересня адвокат журналіста Олександр Попков заявив, що шанси на винесення справедливого і виправдувального вироку російським судом – дорівнюють нулю.

5 жовтня  Верховна Рада звернулася із заявою до парламентів держав-членів ЄС, США, Канади та Японії, Європейського парламенту, діючого голови ОБСЄ, міністра закордонних справ ФРН Франка-Вальтера Штайнмаєра та до представника Організації з безпеки та співробітництва в Європі з питань свободи ЗМІ Дуні Міятович із закликом консолідувати зусилля щодо звільнення українських журналістів Романа Сущенка і Миколи Семени. 

На фото - Микола Семена

Фото: Крим Реалії

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
454
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2019 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop