15:52
Вівторок, 30 Серпня 2016

У Харкові журналісту відмовились надавати декларацію очільника метрополітену

Журналіст Павло Новик отримав відмову на свій інформаційний запит щодо декларацій про майновий стан та доходи керівника комунального підприємства «Харківський метрополітен» В’ячеслава Стаматіна
У Харкові журналісту відмовились надавати декларацію очільника метрополітену
У Харкові журналісту відмовились надавати декларацію очільника метрополітену

Про це повідомляє Інститут масової інформації (ІМІ).

Як зазначено, свою відмову установа аргументувала тим, що «КП Харківській метрополітен не є суб’єктом владних повноважень, а є господарюючим суб’єктом». Відповідний лист журналіст отримав 12 серпня.

Пан Новак вважає таку відмову порушенням закону про доступ до публічної інформації.  Раніше, як зазначає ІМІ, подібні відмови журналіст вже отримував у червні. Тоді працівники ТОВ «Терра» не надали декларацію депутата Харківської облради та керівника підприємства Ігоря Ясинського, та КП  «Жилкомсервіс» відмовили журналісту у доступі до аналогічного документа директора Олександра Яковлева.

Медіа-юрист ІМІ Роман Головенко зазначає, що у даному випадку проблема в тому, що законодавство про доступ гарантує відкритість відомостей з декларацій, але не визначає для якогось розпорядника чіткого обов’язку ці відомості надавати на запит.

«Відповідно до ст. 13 Закону України “Про доступ до інформації”, КП є розпорядником  в частині інформації про використання ними бюджетних коштів, а також в ін. вузьких випадках (напр., щодо надання суспільно важливої інформації). КП вважає, що відомості з декларацій під ці категорії інформації не підпадають, тому КП  не розглядає себе як розпорядника. Проблема має розв’язатися із запуском електронного декларування, яке очікується доволі скоро»,  –  сказав юрист.

 

 

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
469
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2018 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop