09:00
Вівторок, 30 Серпня 2016

Кримського журналіста Семену нагороджено медаллю «25 років незалежності України»

Кримський журналіст Микола Семена, проти якого російською владою порушено кримінальну справу через «заклики до порушення територіальної цілісності РФ», – у списку нагороджених ювілейною медаллю «25 років незалежності України» від президента Петра Порошенка
Кримського журналіста Семену нагороджено медаллю «25 років незалежності України»
Кримського журналіста Семену нагороджено медаллю «25 років незалежності України»

Відповідний указ президента розміщено на сайті голови держави.

У документі зазначено, що пана Семену включили в список за ініціативою Міністерства інформаційної політики України.

В список нагороджених ювілейною медаллю також увійшли громадські активісти з Криму: координатор громадської ініціативи «Восток SOS» Олександра Дворецька, голова громадської організації «Євромайдан-Крим» Сергій Мокренюк, координатор громадської ініціативи «Крим-SOS» Таміла Ташева.

Нагадаємо, у квітні російська ФСБ в окупованому Криму провела обшук і порушила кримінальну справу проти позаштатного журналіста «Радіо Свобода» Миколи Семени за статтю, у якій начебто містяться «заклики до порушення територіальної цілісності РФ».

Після цього журналіста кілька годин допитували у ФСБ. Згодом Миколу Семену відпустили під підписку про невиїзд.

Читайте також

28 квітня Миколу Семену перевели у статус обвинуваченого. Його адвокат Олександр Попков заявив, що журналіста можуть узагалі позбавити свободи пересування.

Через переслідування Микола Семена не може залишити окупований півострів. З 7 липня йому обмежили доступ до особистого банківського рахунку. Зокрема, його банківська карта Російського національного комерційного банку (РНКБ) виявилась заблокованою.

Міжнародна та Європейська федерації журналістів повідомили про солідарність із кримським журналістом та про підтримку своїх членів в Україні – Національної спілки журналістів та Незалежної медіа-профспілки. Зокрема, у спільній заяві МФЖ і ЄФЖ наприкінці квітня йшлося про заклик до російської влади «відмовитися від необгрунтованих звинувачень проти Семени». Своє занепокоєння справою проти Миколи Семени висловлювала і Представник ОБСЄ з питань свободи медіа Дуня Міятович.

Міністерство закордонних справ Українивисловлює глибоке занепокоєння у зв’язку з непоодинокими фактами зникнення громадян України, а також триваючими кримінальними переслідуваннями за політичними ознаками українських громадян на тимчасово окупованій території АР Крим, і вимагає припинити переслідування кримського журналіста Миколи Семени.

22 серпня Кримська делегація виступила на VI Всесвітньому форумі українців зі зверненням про долю кримського журналіста Миколи Семени, який перебуває в окупованому Криму і якого ФСБ звинувачує у начебто сепаратизмі.

29 серпня у Київському районному суді Сімферополя розглядалася скарга адвоката українського журналіста Миколи Семени на дії слідчого Федеральної служби безпеки Росії. Суд відхилив скаргу журналіста на дії ФСБ.

На фото – Микола Семена

Фото: nmpu.org.ua

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
496
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2018 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop