15:35
Середа, 27 Липня 2016

Медведчук заявляє, що готовий зайнятися долею переслідуваного в Криму журналіста Семени

Один з представників України на переговорах в Мінську з обміну полоненими між Україною і Росією Віктор Медведчук заявляє про те, що готовий зайнятися долею журналіста, автора «Радіо Свобода» Миколи Семени, переслідуваного ФСБ в анексованому Росією Криму, а також інших громадян України заарештованих за звинуваченням у причетності до організації «Хізб ут-Тахрір»
Медведчук заявляє, що готовий зайнятися долею переслідуваного в Криму журналіста Семени
Медведчук заявляє, що готовий зайнятися долею переслідуваного в Криму журналіста Семени

Про це йдеться в інтерв'ю Медведчука «Радіо Свободі».

Як зазначає видання, поки що відповідних доручень від керівництва України Медведчуку не надходило.

«Я не отримував такого доручення ні від президента України, ні від Міністерства закордонних справ. Якщо це питання піднімуть, я, звичайно, готовий до обговорення – з огляду на те, що я контактую з представниками російської влади. Але ці питання переді мною не зачіпали», розповів він.

Окрім долі журналіста Семени, він готовий вирішити також питання інших громадян України, заарештованих за звинуваченням у причетності до організації «Хізб ут-Тахрір».

 Нагадаємо, у квітні російська ФСБ в окупованому Криму провела обшук і порушила кримінальну справу проти позаштатного журналіста «Радіо Свобода» Миколи Семени за статтю, у якій начебто містяться «заклики до порушення територіальної цілісності РФ».

Читайте також

Після цього журналіста кілька годин допитували у ФСБ. Згодом Миколу Семену відпустили під підписку про невиїзд.

28 квітня Миколу Семену перевели у статус обвинуваченого. Його адвокат Олександр Попков заявив, що журналіста можуть узагалі позбавити свободи пересування.

Через переслідування Микола Семена не може залишити окупований півострів. З 7 липня йому обмежили доступ до особистого банківського рахунку. Зокрема, його банківська карта Російського національного комерційного банку (РНКБ) виявилась заблокованою.

Міжнародна та Європейська федерації журналістів повідомили про солідарність із кримським журналістом та про підтримку своїх членів в Україні – Національної спілки журналістів та Незалежної медіа-профспілки. Зокрема, у спільній заяві МФЖ і ЄФЖ наприкінці квітня йшлося про заклик до російської влади «відмовитися від необгрунтованих звинувачень проти Семени». Своє занепокоєння справою проти Миколи Семени висловлювала і Представник ОБСЄ з питань свободи медіа Дуня Міятович.

Міністерство закордонних справ України висловлює глибоке занепокоєння у зв’язку з непоодинокими фактами зникнення громадян України, а також триваючими кримінальними переслідуваннями за політичними ознаками українських громадян на тимчасово окупованій території АР Крим, і вимагає припинити переслідування кримського журналіста Миколи Семени.

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
581
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2018 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop