13:09
Вівторок, 12 Квітня 2016

«Південно-Західна залізниця» приховує дані щодо будівництва Дарницького мосту - «БюроUA» подає до суду

Проект журналістських розслідувань «БюроUA» з Дніпропетровська подав позов до Окружного адміністративного суду Києва проти публічного акціонерного товариства (ПрАТ) «Південно-Західна залізниця» з вимогою надання запитуваної інформації та щодо визнання протиправними дії залізниці, яка раніше відмовила виданню в наданні публічної інформації.
«Південно-Західна залізниця» приховує дані щодо будівництва Дарницького мосту - «БюроUA» подає до суду
«Південно-Західна залізниця» приховує дані щодо будівництва Дарницького мосту - «БюроUA» подає до суду

Про це повідомляється на сайті видання.

11 березня редакція «БюроUA» (керівник проекту – Ольга Юдіна) направило на адресу ПрАТ «Українська залізниця» запит, у якому . просила надати інформацію про найменування підприємств, які були залучені до будівництва Дарницького мосту у Києві, а також вказати види робіт, які кожне підприємство виконувало, обсяг коштів, перерахованих на рахунки підприємства за ці роботи і джерело фінансування.  Як пише видання, такі дані необхіднеі були журналістам для підготовки статті «Юрист для Укрзалізниці: основні вимоги - красиво “злити” 30 мільйонів доларів туркам».

17  березня у відповідь на свій запит «БюроUA» отримало відповідь від регіональної філії «Південно-Західна залізниця»,  у якій залізниця відмовила в наданні запитуваної інформації з посиланням  на те, що запитувані дані не відносяться до публічної інформації.

«Інформація, яку ви запитуєте не відноситься до умов постачання товарів, послуг і цін на них, а отже, не є публічною та оприлюдненню не підлягає», - йдеться у відповіді «Південно-Західної залізниці».  

«БюроUA» вважає відмову залізниці у наданні інформації  такою, що суперечить нормам чинного законодавства. З огляду на це 6 квітня «БюроUA» подало позов до Окружного адміністративного суду Києва.

Нагадаємо, 16 березня редакція проекту журналістських розслідувань «БюроUA» подала позови до Бабушкінського районного суду Дніпропетровська (відповідач - Дніпропетровська міськрада) та Окружного адмінсуду (відповідач - управління капбудівництва Дніпропетровської ОДА) з вимогою визнати незаконними дії мерії та облдержадміністрації щодо надання інформації на запит. Як зауважує редакція «БюроUA», яку очолює головна редактор Ольга Юдіна, позови до суду необхідні журналістській спільноті, «щоб зламати популярну нині тенденцію по перекручуванню букви і духу закону у власних інтересах дніпропетровськими чиновниками».

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
761
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2019 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop