16:22
Вівторок, 22 Березня 2016

У Києві поховали Георгія Гонгадзе через понад 15 років після вбивства (ФОТОРЕПОРТАЖ)

У Києві на території церкви Миколи Чудотворця Набережного 22 березня 2016 року поховали журналіста Георгія Гонгадзе
У Києві поховали Георгія Гонгадзе через понад 15 років після вбивства (ФОТОРЕПОРТАЖ)
У Києві поховали Георгія Гонгадзе через понад 15 років після вбивства (ФОТОРЕПОРТАЖ)

На церемонії були присутні вдова Мирослава Гонгадзе, доньки, близькі та колеги журналіста, а також низка політиків. Загалом попрощатися з Гонгадзе прийшли кілька сотень людей.

Від імені Мирослави Гонгадзе громадський діяч та товариш родини Євген Глібовицький біля церкви заявив, що родичі наполягають на покаранні всіх винних у вбивстві Георгія.

Євген Глібовицький

«Рідні Георгія Гонгадзе відчувають полегшення від того, що тіло Георгія буде поховане з гідністю, на яку заслуговує кожна людина. З похованням Гії не припиняється справа Гонгадзе. Замовники його вбивства повинні бути рано чи пізно засуджені за законом..., утвердження свободи слова і демократії в Україні буде найкращою пам'яттю про Георгія», – сказав Глібовицький.

Нагадаємо, журналіст, засновник інтернет-видання «Українська правда» Георгій Гонгадзе зник у Києві 16 вересня 2000 року. У листопаді того ж року в лісі в Київській області було виявлено обезголовлене тіло, яке, за висновками експертів, могло належати журналістові. У 2009 році в Київській області було знайдено рештки черепа, які, за даними експертизи, належать журналістові.

За вбивство Георгія Гонгадзе засуджено до довічного ув’язнення колишнього керівника департаменту зовнішнього спостереження МВС Олексія Пукача, чий вирок набув чинності в січні 2016 року, та засуджено до різних строків позбавлення волі колишніх співробітників міліції Миколу Протасова (13 років позбавлення волі), Валерія Костенка та Олександра Поповича (12 років позбавлення волі), чиї вироки набули чинності в березні 2008 року.

Замовників убивства Георгія Гонгадзе досі не знайдено та не притягнуто до відповідальності, хоча це обіцяли зробити всі Президенти України та всі глави МВС і ГПУ.

Святослав Вакарчук

Володимир Чемерис (справа)

Світлана Остапа

Марія Старожицька

Вахтанг Кіпіані

Вікторія Сюмар,Тарас Петрів і Наталія Лигачова

Олександр Мартиненко

Радослава Чекмишева

Сергій Лещенко

Ольга Мусафірова (в центрі)

Мустафа Найєм

Ольга Герасим'юк

Олена Притула, Севгіль Мусаєва-Боровик, Павло Шеремет

Мирослава Гонгадзе

Микола Шевчук, Сергій Проскурня

Дмитро Лиховій

Фото - Олексій Темченко

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
4341
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2018 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop