Марія Варфоломеєва розповіла подробиці про перебування у полоні «ЛНР» (ДОПОВНЕНО)

Марія Варфоломеєва розповіла подробиці про перебування у полоні «ЛНР» (ДОПОВНЕНО)

4 Березня 2016
3389

Марія Варфоломеєва розповіла подробиці про перебування у полоні «ЛНР» (ДОПОВНЕНО)

3389
Звільнена вчора, 3 березня, з понад річного полону бойовиків «ЛНР» луганська журналістка Марія Варфоломеєва розказала Уповноваженій Президента України з мирного врегулювання ситуації в Донецькій та Луганській областях Ірині Геращенко, що до заручників сепаратисти застосовують тортури і психологічний тиск.
Марія Варфоломеєва розповіла подробиці про перебування у полоні «ЛНР» (ДОПОВНЕНО)
Марія Варфоломеєва розповіла подробиці про перебування у полоні «ЛНР» (ДОПОВНЕНО)

Про це Ірина Геращенко написала у своєму Facebook.

«Взагалі-то це завжди шокуючі розповіді про полон. Марія шепоче , що вже потім, пізніше, до неі не застосовували силу, а спочатку бувало. А поряд, в сусідніх підвальних камерах сиділи чоловіки , до яких застосовували і електрошок, і дубини. Вона розпитувала про звільнених тиждень тому знайомих - В. Чуприніна, Л. Мазанька і Р. Мавріна, з якими утримувалися в сусідніх камерах. Каже, що в одного з хлопців, якого ми забрали у важкому психологічному стані, на голові були вмятини від ударів дубинкою. Мабуть, його дуже сильно били...», - написала Ірина Геращенко, яка зустріла Марію Варфоломеєву одразу після обміну на мосту біля міста Щастя на Луганщині.

За словами звільненої, найстрашніший тиск - психологічний.

«Коли щодня тебе принижують і стверджують, що ти нікому не потрібен. Коли видають довідку "про звільнення", вивозятть на блокпост, а звідти… перевозять в іншу тюрму. Маша показала довідку про своє "звільнення" влітку 2015, після отримання цього папірця вона ще 7 місяців провела в підвалі. І щодня розповідали, що в Україні її кинуть в тюрму за співпрацю з бойовиками, тому, мовляв, сиди. Вона дуже стомлена, але не зламана. Молодець. Я під великим враженням від цієі дівчини. Удачі ій в новому вільному житті», - написала Уповноважена Президента.

Як відомо, Марія Варфоломеєва майже півроку провела в одиночній камері. Учасниця переговорів про звільнення журналістки, член Харківської правозахисної групи Яніна Смілянська повідомила, що Марію Варфоломеєву не звільняли і не включали у списки до обміну за наказом «кураторів» бойовиків «ЛНР».

«Посилалися на те, що є доручення якихось більш високих кураторів, які не дозволяють віддати Машу українській стороні», - сказала Яніна Смілянська, повідомляє «Радіо Свобода».

Одразу після звільнення журналістка сказала: «Не вірю, що цей день нарешті настав. Мені здавалося, це ніколи не станеться. Я розуміла, що колись це буде, але… Я дуже щаслива».

Марія Варфоломеєва також зізналась, що не знає, як після полону повертатиметься до нормального життя. «Я відвикла від нормального життя, я відвикла... не знаю - бути людиною, я звикла, як якийсь домашній овоч, який утримують у підвалі - для безпеки, напевно... Я не знаю взагалі, як жити, чесно», - цитує ТСН луганську журналістку.

Як повідомляв «Детектор медіа», голова Незалежної медіа профспілки України (НМПУ) Юрій Луканов повідомив, що профспілка виділить матеріальну допомогу Марії Варфоломеєвій, і закликав колег надати їй всіляку можливу підтримку.

Кошти для допомоги Марії Варфоломеєвій можна надіслати на рахунок ВПС НМПУ (допоки вона не відкриє власний рахунок у банку):

Організація-одержувач ВПС «Незалежна медіа-профспілка України»

Поточний рахунок: 26001500047496

Ідентифікаційний код (ЄДРПОУ): 33400078

МФО: 300614

Банк: ПАТ «КРЕДІ АГРІКОЛЬ БАНК»

Призначення платежу:  Благодійний внесок для допомоги постраждалим журналістам (для Марії Варфоломеєвої) від ___ (вкажіть Ваше прізвище, ім’я) 

Щоби прискорити надходження коштів, чільник НМПУ Юрій Луканов пропонує надсилати їх карту«Приватбанку» зареєстровану на його ім'я: 5169332403237244.

Нагадаємо, 3 березня Президент України Петро Порошенко повідомив про звільнення з полону «ЛНР» луганської журналістки Марії Варфоломеєвої.

Марію Варфоломєєву обміняли на двох осіб - цивільну Ольгу Литовченко й засудженого в Україні за тероризм громадянина РФ Івана Горбунова, якого Президент України помилував, аби здійснити обмін журналістки.

Одразу після звільнення журналістки їй зателефонував Петро Порошенко і запропонував пройти курс реабілітації у столичній лікарні «Феофанія».

У полоні бойовиків «ЛНР» луганська журналістка Марія Варфоломєєва перебувала більше року. 9 січня 2015 року її затримали  бойовики «ЛНР» під час фотографування житлових будинків на одній з вулиць Луганська. Зі слів журналістки, вона робила фотозйомку для одного з харківських видань. Згодом стало відомо, що бойовики висунули їй звинувачення в «коригуванні артилерійського вогню», за що їй загрожує 15 років «ув'язнення».

До окупації Луганська Марія Варфоломеєва працювала в місцевому виданні «Свободный репортер», яке припинило існування після початку бойових дій. Редактор «Свободного репортера» Анна Руденко неодноразово підтверджувала факт співпраці пані Варфоломєєвої з виданням. Також журналістка співпрацювала з інтернет-виданням «Восток-медиа» та була фіксеркою для центральних телеканалів.

26 лютого 2016 року Уповноважена Президента України з мирного врегулювання ситуації в Донецькій та Луганській областях, представник України у гуманітарній підгрупі на переговорах у Мінську Ірина Геращенко повідомила  про позитивні зрушення у перемовинах щодо першочергового звільнення з полону «ДНР»-«ЛНР» жінок і важкохворих.

Того ж дня звільнені з полону українці розповіли про поганий стан здоров’я журналістки Марії Варфоломеєвої.

На фото: Марія Варфоломеєва показує довідку, за якою її так і не звільнили минулого року.

Фото: Facebook Ірини Геращенко

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
3389
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду