19:13
Четвер, 6 Серпня 2015

Соболєв, Березюк і Ляшко пропонують законом заборонити політичну рекламу в усіх ЗМІ, крім друкованих

Соболєв, Березюк і Ляшко пропонують законом заборонити політичну рекламу в усіх ЗМІ, крім друкованих
Соболєв, Березюк і Ляшко пропонують законом заборонити політичну рекламу в усіх ЗМІ, крім друкованих

На сайті Верховної Ради оприлюднено текст і пояснювальна записка законопроекту №2474а про заборону політичної реклами, ініціаторами якого виступили керівник парламентської фракції «Самопоміч» Олег Березюк, народний депутат цієї ж фракції Єгор Соболєв, а також керівник фракції «Радикальної партії» Олег Ляшко.

 

«Метою цього закону є запровадження заборони реклами політичних партії, а також окремих пов'язаних з політичною рекламою форм  передвиборчої  агітації політичних партій та кандидатів на пост Президента України, кандидатів у народні депутати, депутати місцевих рад, кандидатів на  посади сільських, селищних, міських голів», - йдеться у тексті законопроекту.

 

У статті 1 пропонується заборонити  рекламу політичних партій в аудіовізуальних засобах масової інформації та на носіях зовнішньої реклами. Виключенням, як випливає із пункту 1 статті 2 законопроекту, є перевиборча агітація в аудіовізуальних ЗМІ, яка здійснюється за рахунок і в межах коштів Державного бюджету України, що виділяються  для підготовки і проведення виборів.

 

Заборонено також використовувати як елемент реклами назву політичної партії та її символіку. Вказано також, що політична партія не може замовляти політичну рекламу через третіх осіб і не може бути спонсором програм в аудіовізуальних засобах масової інформації.

 

Стаття 2 передбачає  заборону  передвиборчої агітації політичних партій, кандидатів на пост Президента України, кандидатів у народні депутати, депутати місцевих рад, кандидатів на  посади сільських, селищних, міських голів: з використанням аудіовізуальних засобів масової інформації (за винятком  перевиборчої агітації за рахунок і в межах коштів Державного бюджету України, що виділяються  для підготовки і проведення виборів) та з використанням носіїв зовнішньої реклами.

 

Політичну рекламу, яку поширюють у друкованому засобі масової інформації, має супроводжувати інформація про прізвище, ім'я (всі власні імена), по батькові (за явності) або найменування замовника поширення такої політичної реклами. При цьому політична реклама в друкованому ЗМІ має бути чітко відокремлена від іншої інформації, у тому числі від іншої реклами, і розміщена під рубрикою «Перевиборча агітація».

 

Нагадаємо, 14 липня Верховна Рада ухвалила закон «Про місцеві вибори». За ухвалення в другому читанні та в цілому законопроекту № 2831-3, внесеного народними депутатами Вадимом Денисенком, Сергієм Алєксєєвим (обидва - «Блок Петра Порошенка»), Ігорем Поповим, Юрієм Чижмарем (обидва - Радикальна партія Олега Ляшка) та Оленою Ледовських («Народний фронт»), проголосували 257 народних депутатів.

 

Під час підготовки законопроекту до другого читання профільний комітет відхилив поправки низки народних депутатів щодо заборони політичної реклами на телебаченні, радіо та носіях зовнішньої реклами, щодо заборони передвиборної агітації в українських ЗМІ, де частка зарубіжної власності перевищує 50%, а також щодо чіткого відмежування політичної реклами від редакційних матеріалів. Водночас комітет врахував поправку народного депутата від «Блоку Петра Порошенка» Світлани Заліщук, за якою забороняється участь у передвиборній агітації громадян України через іноземні ЗМІ, що транслюються на територію України.

 

6 серпня стало відомо, що Петро Порошенко підписав закон «Про місцеві вибори».

 

«Детектор медіа»

 

У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
4395
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2018 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop