«1+1 медіа» вважає статтю в «Українській правді» порушенням журналістських норм і вимагає спростування

«1+1 медіа» вважає статтю в «Українській правді» порушенням журналістських норм і вимагає спростування

19 Червня 2015
3176

«1+1 медіа» вважає статтю в «Українській правді» порушенням журналістських норм і вимагає спростування

3176
«1+1 медіа» вважає статтю в «Українській правді» порушенням журналістських норм і вимагає спростування
«1+1 медіа» вважає статтю в «Українській правді» порушенням журналістських норм і вимагає спростування

Сьогодні, 19 червня, група компаній «1+1 медіа» розповсюдила заяву, у якій вказується, що «1+1 медіа» вважає неприпустимою статтю «Фактор Наливайченко» авторства Марії Жартовської та Оксани Коваленко, яка була опублікована в «Українській правді» 17 червня. Копію заяви отримала на свою електронну пошту також «Детектор медіа».

 

«Посилаючись на певні джерела, автори видання натякають на взаємозв'язок між появою тодішнього керівника СБУ Наливайченка в ефірі "ТСН. Тиждень" і певною його телефонною розмовою з інвестором "1+1 медіа" Ігорем Коломойським», - заявляє група «1+1».

 

Нагадаємо, в статті, опублікованій в «Українській правді», журналісти, посилаючись на анонімне джерело, близьке до Президента України Петра Порошенка, повідомили про зв'язок між розмовою Валентина Наливайченка з Ігорем Коломойським і появою екс-глави СБУ в ефірі каналу «1+1». «За словами джерела УП, близького до президента, відразу після зустрічі з Порошенком Наливайченко мав розмову з близьким соратником і кумом Кличка Артуром Палатним, який переконував його не йти з СБУ. "Після цього очевидно Наливайченко телефоном поговорив з Коломойським, який пообіцяв йому підтримку, а потім був ефір на "1+1", - розповідає джерело УП», - написала «Українська правда».

 

«"1+1 медіа" нічого не відомо про факт таких переговорів, більше того, неясно, яким чином "джерела" могли отримати таку інформацію. Додамо, що про це інтерв'ю було відомо ще 11 червня 2015, а його ініціатором виступила прес-служба СБУ», - заявляє у свою чергу група «1+1 медіа».

 

«Ситуація справді непристойна. Версії "Української правди" про "договорняки" виглядають ще абсурдніше, якщо знати, як ми приймали рішення. Скільки і про що говорили з Аллою Мазур перед запрошенням Валентина Наливайченка до студії. Які версії висували самі. І, головне, знати, що спочатку думали відмовитись. Та, дізнавшись про скандал і заборону візиту до Америки, сказали його прес-службі: "Так". Ця інформація - повна журналістська містифікація», - прокоментував ситуацію Роберт Опаленик, випусковий редактор «ТСН.Тижня». 

 

Група «1+1 медіа» заявила також, що публікація статті в «Українській правді» шкодить репутації ТСН і «1+1», і вимагає спростування.

 

«"1+1 медіа" вважає що вільне трактування незв'язаних подій, які наводяться в статті "Української правди", завдає шкоди репутації каналу "1+1" і його новинній службі, зокрема. ТСН як флагман інформаційного мовлення в Україні у своїй роботі керується принципами редакційної свободи і неупередженості. Вважаємо, що вільні трактування незв'язаних подій, а також їх незбалансована, з порушенням журналістських норм, подача в статті Української правди завдає шкоди діловій репутації ТСН і "1+1 медіа", і вимагаємо спростування», - йдеться у заяві групи.

 

Після розповсюдження заяви «1+1 медіа» її текст був опублікований в «Українській правді». Крім того, видання надало пояснення щодо публікації.

 

«Як відомо, в тексті зазначалося, що "поведінка Ляшка може свідчити про одне - Наливайченко вступив в ситуативний союз не тільки з Фірташем, а і з Коломойським. Тепер Наливайченко дає інтерв'ю в ефірі телеканалу "1+1", а Корбан в своєму Facebook пише, що група депутатів "УКРОП" не підтримуватиме відставку Наливайченка". Про таку ж послідовність писали й інші видання з посиланням на співрозмовника в БПП: "За моєю інформацією, відбулася телефонна розмова з Коломойським, і, як результат - Наливайченко отримав  ефір на телеканалі бізнесмена "1+1"», - написала «Українська правда».

 

Наразі «Детектор медіа» звернулась до редакції «Української правди» за коментарем.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
3176
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду