Арешт директора кременчуцької ТРК «Візит», підозрюваного у двох вбивствах, продовжили на два місяці

Арешт директора кременчуцької ТРК «Візит», підозрюваного у двох вбивствах, продовжили на два місяці

24 Квітня 2015
2452

Арешт директора кременчуцької ТРК «Візит», підозрюваного у двох вбивствах, продовжили на два місяці

2452
Арешт директора кременчуцької ТРК «Візит», підозрюваного у двох вбивствах, продовжили на два місяці
Арешт директора кременчуцької ТРК «Візит», підозрюваного у двох вбивствах, продовжили на два місяці

Районний суд місті Кобеляках (Полтавська область) на засіданні 23 квітня продовжив ще на два місяці арешт директора кременчуцької телекомпанії «Візит» Олександра Мельника, підозрюваного у вбивстві мера Кременчука Олега Бабаєва і судді Автозаводського райсуду Кременчука Олександра Лободенка. Про це повідомляється на сайті «Українського тижня».

 

Суд не задовольнив клопотання дружини підозрюваного Тамари Мельник про внесення за нього застави в 300 тис. грн та пом'якшення запобіжного заходу підозрюваного у вигляді звільнення під домашній арешт.

 

«Після більш ніж півторагодинного обговорення в нарадчій кімнаті суд не задовольнив клопотання», - пише «Тиждень».

 

Нагадаємо, Олександра Мельника звинуватили в двох вбивствах 11 вересня 2014 року. Директор «Візиту» заявив, що непричетний до замовлення резонансних вбивств мера і судді. 27 лютого суд залишив Олександра Мельника під вартою ще на два місяці.

 

5 березня колегія суддів Кобеляцького райсуду, що провадить підготовче засідання у справі, задовольнила клопотання, заявлені усіма підозрюваними, щодо суду присяжних.

 

У справі вбивств мера Кременчука Олега Бабаєва і судді Автозаводського райсуду Олександра Лободенка проходить четверо підозрюваних. Двох - директора телекомпанії «Візит» пана Мельника та колишнього міліціонера і громадського активіста Олександра Крижанівського прокуратура Полтавщини обвинувачує в замовленні вбивств мера і судді. Пан Крижанівський також заперечив свою провину.

 

Двох інших підсудних Ігоря Пасічного та Ігоря Куника прокуратура підозрює у виконанні вбивств. За словами Юлії Билини, вони в неофіційних розмовах під час перерв у судових засіданнях також заявляли, що невинні й зізналися у скоєнні вбивств під тиском міліціонерів.

 

4 березня Олександр Крижановський натякнув журналістам на матеріальну зацікавленість осіб, що проводили слідство, сказавши, що дехто із друзів та бізнес-партнерів убитого мера пообіцяли велику матеріальну винагороду за пошуки вбивць. Тож, на його думку, охочі заробити сфабрикували справу.

 

10 грудня минулого року, у Міжнародний день прав людини, полтавські правозахисники звернулися до влади з  вимогою справедливого розслідування кримінальних проваджень у справі Олександра Мельника, а також розслідування нападу чиновника Кременчуцької міськради на журналістку «Візиту» Оксану Цокур, яка висвітлює процес.

 

У лютому власник телекомпанії «Візит» Олександр Мельник подав позов проти слідчого прокуратуриДмитра Ходатенка, який звинуватив його у замовленні двох убивств і оприлюднив цю інформацію для журналістів попри те, що він як службова особа мав дотримуватися таємниці слідства.  Керівник ТК «Візит» Олександр Мельник наполягає на своїй невинуватості й обурений тим, що слідчий прокуратури увів суспільство в оману. Адвокати пана Мельника домоглися порушення кримінального провадження щодо погроз, висловлених на його адресу в ізоляторі тимчасового тримання обласного управління міліції Полтавщини.

 

17 лютого слідчий відділ прокуратури Полтавської області закінчив досудове розслідування в об'єднаному кримінальному провадженні за фактами двох вбивств.

 

«Детектор медіа» неодноразово повідомляла про конфлікт між нині покійним мером Кременчука Олегом Бабаєвим і Олександром Мельником, власниками місцевої телекомпанії «Візит», яку міський голова прагнув перевести з приватної у комунальну власність. Конфлікт почався у 2012 році - телекомпанія перестала транслювати новини комунальної телерадіокомпанії, на каналі стали частіше виходити критичні сюжети про міську владу, а мер заявив, що «Візит» ввів цензуру. З бюджету міста почали виділятися додаткові суми на розвиток власного комунального телебачення, а з сім'єю власників «Візиту» міськрада почала розривати в односторонньому порядку договори оренди землі. Почалися судові позови.

 

Пізніше Олег Бабаєв заявив про намір забрати приватну телекомпанію «Візит» у комунальну власність. Для цього комунальна ТРК подала позов до Автозаводського райсуду про визнання її власницею 100% корпоративних прав приватної телекомпанії «Візит». Підставою для претензій на приватну телекомпанію стали рішення Кременчуцької міської ради, прийняте 25 грудня 2012 року про передачу майнових прав давно непрацюючого колективного підприємства «Кременчуцький ТТЦ «Електрон» на баланс територіальної громади.

 

19 вересня 2013 року Автозаводський райсуд Кременчука скасував державну реєстрацію кременчуцької телекомпанії «Візит» і незаконно передав 100% акцій комунальній Кременчуцькій телерадіокомпанії (КТРК). 29 жовтня 2013 року Кременчуцька міська рада затвердила акт приймання-передачі до комунальної власності територіальної громади Кременчука 50% активів телевізійної вежі приватної телекомпанії «Візит».

 

19 березня 2014 року, за нової влади, Вищий Спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ у складі п'яти суддів відновив усі права приватної телекомпанії «Візит». 23 грудня 2014 року Верховний суд України остаточно відмовив Кременчуцькій комунальній телерадіокомпанії в претензіях на 100% корпоративних прав приватної телекомпанії «Візит».

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2452
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду