«Русское радио – Україна» буде судитися за свої кримські частоти

«Русское радио – Україна» буде судитися за свої кримські частоти

26 Лютого 2015
5110

«Русское радио – Україна» буде судитися за свої кримські частоти

5110
«Русское радио – Україна» буде судитися за свої кримські частоти
«Русское радио – Україна» буде судитися за свої кримські частоти

«Русское радио - Україна» має намір відстоювати в суді права на свої ФМ-частоти в Криму. Про це на засіданні Національної ради з питань телебачення і радіомовлення 26 лютого повідомив директор з розвитку радіохолдингу «ТАВР медіа» Володимир Гончаревський, відповідаючи на запитання членів Нацради.

 

Нацрада на засіданні 26 лютого розглядала питання про продовження строку дії ліцензії ТОВ «ТРО "Русское радио - Україна"» на три частоти - у Євпаторії, Чернівцях та Прилуках Чернігівської області.

 

Члени Нацради поцікавилися в представника «Русского радио - Україна», чи знає радіокомпанія про розподіл ФМ-частот у Криму, проведений російським Роскомнаглядом 25 лютого, та як буде реагувати.

 

Володимир Гончаревський заявив, що радіокомпанія буде судитися за свої кримські частоти. «Частоти в Криму є власністю держави Україна, які перебувають в оренді у нашої радіокомпанії. Тому ми будемо відстоювати право на них у суді», - сказав він.

 

Нацрада продовжила ліцензію «Русскому радио - Україна» на три частоти на сім років.

 

У Криму «Русское радио - Україна» володіє частотами не лише в Євпаторії, а й у Сімферополі, Севастополі, Ялті, Алушті, Судаку, Феодосії та Керчі. Однак після окупації Криму Росією змушене було припинити мовлення.

 

Нагадаємо, 25 лютого російська Федеральна конкурсна комісія з телерадіомовлення, що діє в Роскомнагляді, визначила переможців конкурсу на ФМ-частоти в окупованому Росією Криму. Із 38 учасників конкурсу переможцями стали 18 компаній.

 

Конкурс було проведено попри те, що на більшість частот у Криму мають чинні ліцензії на мовлення українські радіостанції.

 

До конкурсу не допускалися юридичні особи, не зареєстровані у встановленому порядку на території Російської Федерації та (або) які не мали ліцензій на радіомовлення.

 

Кримські мовники висловили протест проти конкурсу на FM-частоти, оскільки вони остерігалися, що після цього конкурсу більшість із них просто зникнуть. За мовників заступилася російський омбудсмен Елла Памфілова. Але самопроголошена «кримська влада» (де-факто окупаційне керівництво Криму і Севастополя) у відповідь на заяву омбудсмена сказала, що конкурс Роскомнагляду є законним. Зрештою, до підбиття підсумків конкурсу Роскомнагляд проліцензував низку кримських компаній.

 

Наприкінці 2014 року Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення висловила занепокоєння ситуацією із прагненням Роскомнагляду провести в Автономній Республіці Крим конкурс на мовлення з використанням радіочастот, закріплених за Україною. Регулятор звернувся листами до низки державних органів для вжиття відповідних заходів реагування і захисту українського частотного ресурсу.

 

У середині січня Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації України надіслала листа до Міністерства зв'язку та масових комунікацій Російської Федерації щодо неправомірних дій РФ стосовно перерозподілу частот в Автономній Республіці Крим і порушення Регламенту радіозв'язку Міжнародного союзу електрозв'язку (МСЕ). Копію листа було надіслано також Генеральному секретарю МСЕ. Запит було надіслано у відповідь на звернення до Держспецзв'язку Національної ради з питань телебачення та радіомовлення.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
5110
Коментарі
4
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Вадим
1679 дн. тому
Татьяна, а что там люди будут слушать на "Русском Радио" - Россия? ЮрКисса, ВладиМира и их мамку-певицу?
.
3344 дн. тому
Татьяна и Слава Богу!
Татьяна
3345 дн. тому
А чего "русскому радио Украина" переживать? Там теперь есть оригинал - "русское радио россия". Не этого ли добивалась нацрада, давая частоты в Крыму "русским" и "нашим". Вот теперь Крымнаш и русский!
А судьи кто?
3345 дн. тому
Оккупация Крыма Украиной закончилась год назад и эти частоты принадлежат теперь другому государству. т.е. Российской Федерации. Судись - не судись, всё-равно соснёшь
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду