Журналіст, Львів
11:10
Неділя, 23 Квітня 2017

У висвітлені військових дій для американських журналістів не існує жодних преференцій

Львівські військові журналісти спільно з керівницею відділу зав’язків з громадськістю 45-ї піхотної бригадної бойової групи армії США капітаном Кейлою Крістофер провели круглий стіл зі студентами факультету журналістики Львівського Національного університету імені Івана Франка. До обговорення важливих питань інформаційного забезпечення військового середовища долучились також професорсько-викладацький склад університету та офіцери прес-служб Національної гвардії України.
У висвітлені військових дій для американських журналістів не існує жодних преференцій
У висвітлені військових дій для американських журналістів не існує жодних преференцій

На початку Кейла Крістофер розповіла, як і яким чином відбувається інформаційне забезпечення збройних сил США. Натомість українські військові журналісти розповіли про реалії  медійних структур України у висвітленні російсько-української війни на Сході України. Відтак виявилось, що хоча ми прагнемо досягти спільних стандартів, в нас є й чимало розбіжностей.

Зокрема під час роботи цивільних журналістів в військовому середовищі армії США для представників мас-медіа існує низка суворих вимог і правил, які просто неможна порушувати. Наприклад, за словами пані Крістофер, якщо журналісти, скажімо, приїздять на  бойовий вишкіл мінометного розрахунку, то всі вони мають знаходитись на відстані не менше ніж 500 метрів (!) до  місця навчань. І преференцій нема ні для кого! Так само журналістам заборонено самовільно звертатись до військовослужбовців без дозволу супровідних прес-офіцерів.

Ще більш суворі правила діють стосовно представників медіа, коли підрозділи армії США вирушають на виконання бойових завдань. Чітко прописані та  суворо контролюються правила спілкування американських військовослужбовців з журналістами. А незаплановані візити преси до військових частин просто неможливі. До того існує низка законодавчих актів, які зобов’язують журналістів просити вибачення за некоректно подані матеріали, та розміщувати у своїх ЗМІ відповідні спростування.

Ігор Галущак, Львів

Фото: регіонального медіа-центру МОУ

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
656
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2018 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop