10:32
Неділя, 15 Січня 2017

З приводу закриття телеканалу «Дождь» в Україні

З приводу закриття телеканалу «Дождь» в Україні
З приводу закриття телеканалу «Дождь» в Україні

Закриття телеканалу «Дождь» для української аудиторії вигідно в першу чергу путінській адміністрації, яка продовжує розраховувати на свій ідеологічний вплив в Україні і хоче відгородити українську масову свідомість від кожної, а в даному випадку, доволі кваліфікованої, критики на свою адресу. Піддатися на таку провокацію - означає бути недалекоглядним, означає, завдяки окремим небажаним висловлюванням, відкинути цілий світоглядний шар критично налаштованого до путінського режиму російського суспільства - абсолютно солідарного із суспільством українським.

Я вважаю, що сучасний світ вже не повернется до концепції національної держави в будь-якому суспільстві. Цей процес належить XVIII століттю і в середені ХIX століття він закінчився. Звичайно, багатьох лякає слово «глобалізація» - проте, сучасний світ все бішьше стає саме таким. Я не впевнений, що цього слова треба лякатись. Більше того, я гадаю, що глобалізація може ще й врятує людство від загибелі. Вперше я це зрозумів на Майдані 2004 року, а пізніше підтвердив для себе в році 2014. Адже обидві події відбувалися в режимі оnline. Вони відбувалися при абсолютному світлі для всього свитового суспільства! Думаю, це одна із суттєвих причин перемоги обох революцій.

Людину легко душити в темному кутку (або вночі побити студентів) та на очах всього світу це зробити складніше. Сучасний глобальний світ, звичайно - також культура. Про яку культуру в цьому світі можна говорити, а саме, про які саме цінності? Я думаю, про вартість життя людини, про повагу до собистості, про те, що коли держава живе для людини - це нормальна держава, а коли людина живе для держави - це фашизм. Мабудь, можна говорити про все те, що звикли називати «загальнолюдськими цінностями» - як не банально це звучить. Замкнені режими здатні створювати задушливі темні кутки. Відкриті суспільства - прозорі і передбачають повітря для здорового дихання. Канал «Дождь» - спроба відімкнути той задушливий простір російського суспільства (які б ляпи вони там час від часу не допускали). Ця спроба абсолютно тотожня прагненню українців до відкритого суспільства. Не бачу різниці в цінностях! «Єдина країна» - це не Росія - це весь світ.

Сергій Маслобойщиков, кінорежисер 

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2274
Переглядів
Коментарі
Нестор
11:19 / 15 Січня 2017
В Украине и без дождя хватает телеканалов, которые вроде и работают в украинском правовом поле, и не заявляют открыто, что Крым - это россия, а на Донбассе местные ополченцы воюют с бандеровскими карателями, но периодически подпускают явно сепаратистские идеи и лозунги, которые в умах не слишком умудреного в политике обывателя будут проростать пышным русскомировским цветом. Мне вот интересно, этому Маслобойщикову хватило бы смелости предложить Сталину передовать по радио речи геббельса в озвучке Левитана в 1941-45 годах?
Евген
10:54 / 15 Січня 2017
112 канал на расию и нам дождь. мах на мах.
Людмила
10:51 / 15 Січня 2017
Щойно прочитала на іншому сайті розповідь Артеменка, який сказав, що були переговори з дирекцією Дождя з приводу карти Росії з Кримом (щоб вони або дали іншу, або зняли взагалі). Ті не поступилися. Тоді чому повинна була поступатися Нацрада, не забороняючи канал? Адже це ті шпаринки, через які вода в разі дозволу, протікаючи, розіб"є всю дамбу захисту і самоповаги.І чи такий вже цей канал ліберальний, якщо заперечує цінністні речі - окупацію частини іншої держави своєю?
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2019 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду