Подвійні мораль і стандарти «чуваків» та «чувіх» з ІМІ

25 Листопада 2014
1343
25 Листопада 2014
14:46

Подвійні мораль і стандарти «чуваків» та «чувіх» з ІМІ

1343
Юрист Інституту масової Інформації Роман Головенко повчав мене, що звертатися до нього у Фейсбуку на «ви» з маленької та тільки прізвищем – «Головенку» - це хамство.
Подвійні мораль і стандарти «чуваків» та «чувіх» з ІМІ

Юрист Інституту масової інформації Роман Головенко повчав мене, що звертатися до нього у Фейсбуку на «ви» з маленької та тільки прізвищем – «Головенку» - це хамство. Хоча на початку обміну репліками я писав «Роману Головенку», а іншим разом справді обмежився тільки прізвищем, абсолютно не вкладаючи в це жодного зневажливого контексту. Як і у «ви» з маленької, бо навіть в інтерв’ю на поважних сайтах, в чому легко переконатися, така форма теж є досить поширеною практикою, що не містить в собі неповаги чи презирства до людини, з якою бесідують. Це загально прийнята і вживана норма в елктронній та друкованій пресі.

В той же час настільки скрупульозне ставлення до своєї персони та етикету не завадило юристу Головенку у пості, присвяченому моєму дописові на «Дусі», назвати мене «чуваком», який написав про нього блог.

Тому у приватних повідомленнях я поцікавився в нього, як же кореспондується «чувак» із його зауваженнями щодо того, що є хамством, а що ні.

-          Ви мене повчали шанобливому ставленню до себе. А чому ж тоді самі мене "чуваком" називаєте?

-          якщо чувак це образа подавайте до суду, - відповів мені Головенко, супроводивши лінком на статтю у Вікіпедії: «Чува́к — розмовний сленг, що означає «молодий чоловік», «парубок», «юнак».[1] Неформальне звернення до особи чоловічої статі з позитивним відтінком, популярне в молодіжному оточенні. Відповідною формою жіночого роду є «чувіха».

-          Роман Головенко - теж чувак?- запитав я.

-          а які проблеми

-          Гаразд, чуваче. Саме так і називатиму. Тільки як це кореспондується з лекцією про те, яким чином я маю до цього Романа звертатися і що хамство - це звернення на прізвище й на "ви". Якщо можна було звертатися "чуваче", то навіщо тоді була лекція з приводу етикету спілкування?

-          я вважаю, що чувак не образливе слово, а вас переконати в чомусь неможливо, тому йдіть з Богом

На останок він назвав мене «хворим» і відправив у бан.

Якщо згідно із компетентною думкою високофахового юриста Головенка у «чуваку», а значить і «чувісі» нічого образливого немає – лише суцільний позитив, то чи означає це, що так само я можу звертатися до виконавчої директорки ІМІ Оксани Романюк? До того ж, обидва молоді, розумні, професійні, перспективні, просунуті у всіх вимірах і напрямках люди. Власне, як і всі в ІМІ.

До речі, та теж забанила мене відразу після того, як розмістив на її Фейсбук-сторінці лінк на мій блог з юристом ІМІ. Виходить, що з одного боку вони за свободу слова, а з іншого - за незрозумілими мотивами перешкоджають їй  у себе на Фейсбуку. Якась ІМІтація. Жартую...

 

Фото дружної патріотичної команди ІМІ з фейсбуку Романа Головенка, який так само, як і Нацрада, вважає порівняння українців з нацистами, котрого припустився в українському ефірі російський журналіст радіо "Вєсті" Матвій Ганапольський, оціночним судженням, що не підлягає судовому переслідуванню. І побажав "прапора в руки" тим, хто сприймає ці слова національною образою. А навіть якщо це, за його словами, і образа, то не така велика.

Читай також:

Порівняння українців з нацистами – оціночне судження чи образа? Коментар медіаюриста, що лишає питання відкритим

Шеф-редактор радіо "Вєсті" Сакен Аймурзаєв каже, що Матвій Ганапольський не порівнював українців з нацистами

Матвій Ганапольський наполягає, що порівнював українців з нацистами правильно. Євген Кисельов підтримав колегу

Від скромності Матвій Ганапольський точно не помре

Матвій Ганапольський проти того, щоби українці називали вулиці на честь своїх героїв

Матвій Ганапольський на радіо "Вєсті": "Споймали русский и хохол золотую рыбку..."

Виконавчий директор ІМІ Оксана Романюк про ініціативу щодо виключення Олени Бондаренко з НСЖУ: "Це цікава ідея"

У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1343
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду