Юлія Литвиненко на ТВІ і на радіо «Вєсті» - це дві різні Юлі

13 Листопада 2014
1851
13 Листопада 2014
12:22

Юлія Литвиненко на ТВІ і на радіо «Вєсті» - це дві різні Юлі

1851
Якщо на телеканалі вона запрошує до себе патріотів України, то на радіостанції Ігоря Гужви не гребує спілкуватися з різного штибу сепаратистськими "ушльопками".
Юлія Литвиненко на ТВІ і на радіо «Вєсті» - це дві різні Юлі

Якщо на телеканалі вона запрошує до себе патріотів України, знаних і авторитетних експертів з державницькою позицією, відомих громадсько-політичних діячів національно-демократичного руху, то на радіостанції Ігоря Гужви часто-густо не гребує спілкуватися з відверто проросійськими оглядачами, дискредитованими в очах українського суспільства одіозними політиками такої ж спрямованості, і взагалі різного штибу сепаратистськими «ушльопками», як доморощеними, так і з російським громадянством.

Цікавою особливістю ведучої Юлії Литвиненко, в даному випадку її "радійної версії", є компліментарна манера ведення інтерв’ю. Вона чомусь завжди лестить своїм гостям. Рідко коли її передача обходиться без дифірамбів на адресу запрошеного до студії. Про те, який хороший в неї співбесідник, Юля говорить або сама від себе, або зачитує надіслані слухачами повідомлення.

Дивно, чи не правда? Журналіст, який має ставити гострі й актуальні питання, з ким би не було інтерв’ю, запопадливо обсипає свого візаві різними приємностями.

Можливо, ця звичка залишилася в неї від циклу передач «Поза очі», які вела на «Інтері»? А там вона дуже часто мала справу з зірками шоу-бізнесу, значною мірою російського, які полюбляють бути «обласканими». Всі її гості апріорі вважалися людьми у вищому ступені достойними, що мають чимало прихильників і фанатів своєї творчості. А Юля була таким собі провідником, зв’язуючою ланкою між публікою та її кумиром. Тому компліментарність ведучої у спілкуванні виглядала більш-менш зрозумілою. Такою була специфіка передачі.

Але ж політика і шоу-бізнес – різні речі. Одне діло похвалити зайвого разу якусь "зірку" від імені її прихильників, а інша – розсипатися в компліментах перед звичайним політичним аналітиком, експертом, політиком, журналістом.

Причому завжди в особливому захваті Юлія Литвиненко від постійного свого «клієнта» на радіо по середах - політичного оглядача, співробітника медійного холдингу Ігоря Гужви, громадянина РФ Іскандера Хісамова. Це той, який не вважає «днр»/»лнр» терористичними організаціями, натомість називає їх «мятежными республиками» (в тому числі порівнюючи ці злочинні угруповання з Організацією Визволення Палестини лауреата Нобелівської премії миру Ясіра Арафата), а бойовиків-сепаратистів - «ополченцями»; а також  всіляко применшує роль Росії у війні на Донбасі, виправдовує та відбілює вбивць і катів українців, паралельно звинувачуючи у військових злочинах українських солдатів.

Цікаво,  що було б, якби вона ризикнула запросити його на ТВі? Чи пустили б такого на поріг, і який резонанс здобув би ефір? Чи не коштувало б це телеканалу іміджевих і репутаційних втрат?

Про причину такого «роздвоєння» - класичний випадок «і нашим, і вашим» - можна лише здогадуватися. Це питання стосовно громадянської позиції журналістки та невибагливості до джерел надходжень гонорарів. Можливо, одне з вірогідних пояснень - у часто повторюваній Юлією Литвиненко у своїх передачах фразі «слаб человек». Відомий вислів став штампом, який вона використовує під час інтерв’ю. От подобається їй афоризм і все. Хтозна, може і не випадково.

"Слаб человек - судьбы неверный раб,

Изобличенный я бесстыдный раб!

Особенно в любви. Я сам, я первый

Всегда неверен и ко многим слаб».

/Омар Хайям, перський поет, математик, філософ/

Дети Таран, Окунской, Пономарева и Малаховой в интересных об…

Читай також:

Іскандер Хісамов на радіо "Вєсті" про закони 16 січня: "Там расстрелов на месте не предусматривалось"

Подзвонив на радіо "Вєсті" і привітав з офіційним отриманням статусу "друзів путіна"

Якби серед журналістів проводився конкурс найбезглуздіших запитань, то Юлія Литвиненко мала б всі шанси на перемогу

Як Юлія Литвиненко на радіо «Вєсті» Ігорю Гужві догоджала

Ведуча радіо "Вести" Юлія Литвиненко не знає, хто "свій", а хто "чужий" на буремному сході України

У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1851
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду