Матвій Ганапольський наполягає, що порівнював українців з нацистами правильно. Євген Кисельов підтримав колегу

7 Листопада 2014
6290
7 Листопада 2014
13:28

Матвій Ганапольський наполягає, що порівнював українців з нацистами правильно. Євген Кисельов підтримав колегу

6290
Вчора знову дзвонив на радіо "Вєсті". Гостем Ганапольського був його співвітчизник і колега Євген Кисельов.
Матвій Ганапольський наполягає, що порівнював українців з нацистами правильно. Євген Кисельов підтримав колегу

Вчора знову дзвонив на радіо "Вєсті". Гостем Ганапольського був його співвітчизник і колега Євген Кисельов.

"Слушатель: Олексій, Дніпропетровськ. Я хочу щоб пан Кисельов прокоментував цитату одного відомого російського журналіста, який порівняв українців з нацистами, за те, що вони бойкотують російські товари і маркують їх триколором. Зокрема, цей журналіст сказав: "Вот как, знаете, как в этих самых, в гетто ставили шестиконечную звезду и писали: «jude» - «евреи». Вот так и на книжках будет написано - «русские».

Матвей ГАНАПОЛЬСКИЙ, ведущий: Ааа, так это я сказал. Я просто был категорически против того, что маркировали книжки, что они сделаны в Росии. Книжки продаются, но на них лейбак: сделано в России. Я сказал, что это безобразие, это как евреев, как евреи ходили. Вот человек не может это пережить. Я считаю, что это совершенно отвратительно. 

Евгений КИСЕЛЕВ: Давай попробуем разобраться. Как бы есть несколько тем. 

Матвей ГАНАПОЛЬСКИЙ, ведущий: Только сжато. 

Евгений КИСЕЛЕВ: Вообще, мне не нравится история про всякие запреты. Это должна быть гражданская инициатива снизу. 

Матвей ГАНАПОЛЬСКИЙ, ведущий: Это и была гражданская инициатива. 

Евгений КИСЕЛЕВ: Нет, не хотите покупать – не покупайте. При чем здесь книги, при чем здесь телефильмы. Дальше история про то, что заставь дурака Богу молиться – он лоб прошибет. Объявляют список фильмов, в которых сыграл Пореченков, которыев Украине запрещены к показу. Невооруженным глазом я помню некоторые из этих фильмов, там никакого Пореченкова и не было. Но тем не менее, они почему-то попадают в этот список. А уж книги – это последнее дело. А может сложим их на площади и сожжем? И сделаем замечательную картинку для российского телевидения, которые еще раз скажут: ну вот, господа, видите, конечно же фашисты у власти. Вон они книги сжигают. 

Матвей ГАНАПОЛЬСКИЙ, ведущий: Идем дальше. Просто я хочу радиослушателю сказать, что я сказал абсолютно точно свое мнение, хоть вы там себя укусите за одно место. Как я сказал – так я это понимаю. Я категорически против этого. Это как евреи ходили в гетто, и у них звезда была. Пореченкова своего можете не любить, а вот книги..."

По-перше, Пореченков не наш, а ваш!

По-друге, про ніяке спалення українцями книжок і близько не йшлося. Хоча в мене питання: а якби ми спалювали книжки гітлера чи сталіна? Фашистьку чи антисемітську літературу? Теж не можна було б?

В той же час Нацрада з питань телебачення і радіомовлення у порівнянні українців з нацистами не помічає нічого крамольного. У відповідь на моє звернення з цього приводу, отримав від регуляторного органу лист, в якому йшлося: "Якщо зміст програм не суперечитиь законодавству України, втручання в редакційну політику компанії є безпідставним і протизаконним".

Отже проведені Ганапольським аналогії між українцями і нацистами за бойкот і маркування триколором російської книги, наша патріотична Нацрада вважає нормальною редакційною політикою радіо "Вєсті", яка жодним чином не порушує закон. Тобто порівнювати українців з нацистами, за Нацрадою, можна і за це нікому нічого не буде.

Під час чату на "Детектор медіа" голова Нацради Юрій Артеменко зазначив:

- Хочу сказати, що більшість висловлювань, які звучать в ефірі «Вестей», на мою думку як колишнього журналіста, мають оціночний та етичний характер і не зможуть бути аргументами в суді для позбавлення ліцензії.

Тоді я не вповні розумію, які Нацрада має претензії до Дмитра Кисельова, котрий називає українську владу "київською фашистською хунтою"? Як і чим порівняння українців з нацистами Матвієм Ганапольським відрізняється від одного з основних постулатів кремлівської пропаганди, згідно з яким всі патріотичні українці - фашисти? 

Коли я звернувся за експертною оцінкою слів Ганапольського до НЕК з питань суспільної моралі і мені відповіли, що направили до радіо "Вєсті" запит стосовно надання запису програми, її аудіофайл та стенограма раптово щезли з архіву на сайті радіостанції. Тобто редакція зробила вигляд, що такої передачі взагалі не звучало в ефірі.

Зараз же Ганапольський привселюдно визнав свої слова, підтвердив правдивість цитати і підкреслив, що вважає себе правим. І навіть запропонував слухачеві, тобто мені, вкустити себе за щось, але від своїх слів він не відмовиться. То куди мені з цим звертатися? В Нацраді ж знову скажуть, що порівняння українців з нацистами - це така редакційна політика, яка жодним чином не порушує ані умов ліцензії, ані норм законодавства. І в суді вони нічого не доведуть - за оціночне судження ліцензії не позбавляють.

Коли НЕК знову зробить запит тепер вже на вчорашній ефір, то "Вєсті" знову вилучать передачу з архіву сайту. А якщо її зараз скачати, поки вона є, то НЕК її в такому вигляді не прийме. Бо у Комісії є офіційна процедура, якої вона має додержуватися: звертатися до редакції і отримувати запис на диску.

Вчорашні посиденьки Ганапольського з Кисельовим мали таке продовження:

"Матвей ГАНАПОЛЬСКИЙ, ведущий: Следующий звонок. 

Слушатель: Добрый вечер. Дмитрий, Харьков. Можно возразить по поводу книг? Никто их не запрещают покупать, просто маркируют, а нам уже думать, покупать или нет. Не надо так передергивать. 

Матвей ГАНАПОЛЬСКИЙ, ведущий: Послушайте меня. Никакого передергивания нет. Вы сказали свое мнение – я сказал свое. Можете лепить на книги все что угодно. Это ваша страна. Делайте, что хотите. Я сказал так, как я сказал. Вам не нравится сравнение – вам придется это пережить. На меня это действует очень сильно, я считаю, что это неправильно и так сравниваю. 

Евгений КИСЕЛЕВ: Я от себя добавлю. Например, книга про Тома Сойера. Или какая-то другая классика, изданная каким-то российским издательством. А вы уверены, что вы знаете, что это за издательство?

Матвей ГАНАПОЛЬСКИЙ, ведущий: Логика простая: платишь налоги в российский бюджет – убиваешь украинцев. 

Евгений КИСЕЛЕВ: Может быть да. А может быть, что, это одно из немногих издательств, которые издают книги людей, которые защищают Украину. И сам издатель этот. Тоже деятель российской оппозиции. 

Матвей ГАНАПОЛЬСКИЙ, ведущий: Им не понравилась критика, то, что я сравнил это со звездой Давида, которую носят заключенные в гетто. Еще раз. Это не вопрос дискуссии со мной. Вам придется это пережить. Пауза, и Евгений Киселев дальше отвечает на ваши вопросы".

Отже "Вєсті" і росіянин Ганапольський на пару зі своїм співвітчизником Кисельовим, за сприяння Нацради з питань телебачення і радіомовлення України доводять, що я, українець, - нацист, бо не купляю товари країни-агресора (в тому числі книги), яка окуповує мою Батьківщину. Я - нацист і всі, такі як я - нацисти! Ми всі - нацисти! Вдумайтеся, люди: українці - нацисти і це, за Нацрадою - нормально. Це всього-навсього оціночне судження, така собі думка і не більше.

Все, ми приїхали! Росія нас стріляє, катує, вбиває, але нацисти - це ми, українці, бо не хочемо в цей час купувати ані російського снікерса, ані російського "Тома Соєра". І з цим тавром нацистів, поставленим російським лібералом в українському ефірі, нам доведеться змиритися і жити. Бо так вважає Матвій Ганапольський. І ніяких заперечень. Порівняння нас з нацистами навіть не підлягає дискусії. Як і жодним санкціям з боку Нацради. Бо, виходить, нема за що.

У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
6290
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду