Екс-ведуча «РБК» Марія Строєва: «Телебачення — страшна річ»

Екс-ведуча «РБК» Марія Строєва: «Телебачення — страшна річ»

18 Жовтня 2014
9970
18 Жовтня 2014
13:44

Екс-ведуча «РБК» Марія Строєва: «Телебачення — страшна річ»

9970
«Ще працюючи на «РБК», я в ефірах говорила те саме, чомусь це так не заводило громадськість ні в Росії, ні в Україні, хоча мене дивилися і там, і там. Мабуть, зараз так сильно змінилася кон’юнктура, що тепер кожне слово правди на вагу золота»
Екс-ведуча «РБК» Марія Строєва: «Телебачення — страшна річ»
Екс-ведуча «РБК» Марія Строєва: «Телебачення — страшна річ»

Третій день в інтернеті активно обговорюється курйоз на російському каналі «РБК», де під час прямого включення з колишньою ведучою цього самого каналу Марією Строєвою, в ефірі пролунала правда про Україну. З усього видно, що журналістка після включення почала говорити зовсім не те, чого від неї очікував ведучий Юрій Таманцев, ставлячи провокаційні запитання, зокрема про націоналістів, які намагалися у вівторок захопити парламент.

 

«Юрію, ви чекаєте від мене, щоб я сказала, що тут фашизм? Ви дійсно думаєте, що це так? І мало того, сьогоднішню абсолютно негативну історію (провокація біля парламенту - Ред.) всі в Україні оцінили вкрай негативно, ніхто не сказав, що її підтримує. У Раді навіть поставити на порядок денний питання про закон щодо УПА не вдалося, - сказала екс-ведуча російського «РБК». Наостанок вона розповіла, що увечері того самого дня в Києві вже все було спокійно. «Взагалі Київ називають містом-курортом, агресії в ньому в порівнянні з Москвою набагато менше. Всі спроби розповісти про те, що в Україні процвітає націоналізм, м'яко кажучи, неправда», - зауважила Строєва.

 

«День» зв'язався з Марією Строєвою і попросив її прокоментувати резонанс щодо свого включення на «РБК». Резонанс від того, що вона просто сказала в ефірі російського каналу правду.

 

- Те, що це включення зараз активно обговорюється в інтернеті, - дуже дивно, адже я не сказала нічого нового, - прокоментувала «Дню» пані Строєва. - Ще працюючи на «РБК», я в ефірах говорила те саме, чомусь це так не заводило громадськість ні в Росії, ні в Україні, хоча мене дивилися і там, і там. Мабуть, зараз так сильно змінилася кон'юнктура, що тепер кожне слово правди на вагу золота.

 

Коли ви говорили, що в Києві все спокійніше, ведучий вас перервав словами: «Кадри за вами спростовують слова про те, що зараз у Києві нічого не відбувається». І дійсно, за вашою спиною глядач побачив натовп молодчиків...

- Так, дійсно, за моєю спиною прокручувалися кадри, які було знято вдень. А розмовляли ми ввечері. Між тим, що показували, і часом, коли ми розмовляли, пройшло годин шість. Я так розумію, що мій колега просто не міг повірити, що за цей час правоохоронні органи змогли навести лад на вулицях. Якщо бути чесною, то він повинен був сказати, що за мною вони показують кадри, зняті вдень. Він цього не зробив. Телебачення - страшна річ. Там кожне слово, кожен кадр впливають і несуть дуже сильний психологічний момент. Особливо, коли я говорю, що зараз все спокійно, а за моєю спиною люди з палицями, димові шашки, натовп народу. І все доволі агресивно. Я виглядаю немов дурепа на цьому фоні. Саме тому я і сказала ведучому: «Ви мене чуєте? Це було вдень!».

 

- Резонанс від ваших слів свідчить про те, що на російському ТБ аудиторія взагалі не може дізнатися, що насправді відбувається в Україні. Які можете назвати об'єктивні російські джерела інформації?

- Мені важко сказати, я вже сім місяців не живу в Росії. Їжджу лише відвідати родину. Що віщають офіційні канали, ми всі знаємо... Можу відзначити «РБК», мабуть, так. Адже Юрій запросив мене сам. Я ж не просилася до нього в ефір, щоб розповісти світові правду. Він мене покликав. І дав мені можливість говорити. Це сьогодні важливо. На цьому каналі може прозвучати об'єктивна позиція. Є канал «Дождь», він, щоправда,  нішовий, декілька інтернет-видань. Зрозуміло, що цього замало, і що ці ЗМІ - спрямовані на досить вузьке коло аудиторії. Проте вони мають чітку адресну спрямованість на аудиторію. У них саме та аудиторія, яка може відповідати за настрій у суспільстві.

 

Вадим Лубчак, «День»

Фото - http://www.day.kiev.ua

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Вадим Лубчак, «День»
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
9970
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду