Гран-прі кінофестивалю «Молодість» здобула грецька стрічка L

27 Жовтня 2012
6267
27 Жовтня 2012
20:37

Гран-прі кінофестивалю «Молодість» здобула грецька стрічка L

6267
Гран-прі кінофестивалю «Молодість» здобула грецька стрічка L

Гран-прі 42-міжнародного кінофестивалю «Молодість» здобув фільм L грецького режисера і сценариста Бібіса Макрідіса. Ця стрічка стала фільмом закриття форуму.

 

Переможця відзначено грошовою винагородою у розмірі 10 000 доларів США, статуеткою «Скіфський олень» та дипломом журі.


Історія, про яку йдеться в картині L, присвячена чоловіку, який живе в автомобілі. Його робота – знаходити і приносити найкращий мед для 50-річного нарколептика. Але приходить новий водій, і життя чоловіка повністю змінюється – абсурдно, що йому більше ніхто не довіряє. L було відзначено на конкурсі драматичних фільмів кінофестивалю «Санденс» 2012.

 

Під час церемонії закриття кінофестивалю сьогодні, 27 жовтня, було оголошено й інших переможців.

 

Переможцем національного конкурсу стала короткометражна стрічка «День незалежності» Антоніни Ноябрьової. Її конкурентами були 24 фільми українських режисерів. Це середньометражні ігрові, документальні та короткометражні роботи, зняті в Україні за останній рік.

 

У повнометражному міжнародному конкурсі переміг фільм «Жени бабло!» американського режисера Адама Леона. Йому вручено сертифікат на 2500 доларів США. Нагадаємо, Україну у цій номінації представляла стрічка «Істальгія» Дар`ї Онищенко. Днями фільм українського режисера було відзначено на німецькому міжнародному кінофестивалі Home of Films у місті Гоф за  найкращу реалізацію художньої концепції (art directing).

 

Найкращим фільмом короткометражного міжнародного конкурсу став «О Віллі...» (Бельгія-Франція-Нідерланди) Емми Де Сверф і Марка Джеймса Роле. Вони отримали сертифікат на 2500 доларів США.

 

У студентському міжнародному конкурсі  відразу два переможці, які розділили сертифікат на 2500 доларів. Це стрічка «Повернення» ізраїльського режисера Шай Леві та «Дорога на...» росіянки Таісії Іґумєнцевої.

 

Приз глядацьких симпатій здобув фільм «Посміхайся» грузинського режисера Русудана Чконії.
 

Спеціальними відзнаками журі нагородило Тая Гіксона за роль у фільмі «Жени бабло!» та  Беґюм Аккайю за роль у фільмі «Наложниця» (режисер Умут Даґ, Австрія).

 

Заохочувальні дипломи одержав фільм «Людський фактор» (режисер Тібо Ле Тексьє, Франція) за найглибше зображення кризи та фільм «Цирк» (режисер Пабло Ремон, Іспанія) за найдотепніше зображення кризи.

 

Заохочувальні дипломи одержали: фільм «Без снігу» (режисер Маґнус фон Горн, Польща) за висвітлення підлідкових проблем, фільм «Я досягла всього сама» (режисер Соня Тарокіч, Хорватія) за точність та спостережливість, фільм «Віддайся омані!» (режисер Юдіт Бойт, Німеччина) – за сміливість.
 

Нагадаємо, Міжнародне журі кінофестивалю очолив угорський режисер театру і кіно, сценарист, продюсер Золтан Камонді. Також до складу Міжнародного журі увійшли Теодор Ушев - аніматор, графічний дизайнер, ілюстратор та мультимедіа-художник з Монреалю (Квебек, Канада), Борис Хлєбников - режисер, сценарист і кінознавець (Росія), Арутюн Хачатрян - режисер, сценарист, оператор і продюсер; засновник і директор Єреванського міжнародного кінофестивалю «Золотий абрикос» (Вірменія) та Наталія Сумська - акторка і телеведуча (Україна).

 

Журі Національного конкурсу очолив голова Ради директорів і засновник групи компаній Star Media Влад Ряшин. Також до журі увійшли директор кіноархіву Національного центру Олександра Довженка Іван Козленко і редактор та оглядач культурних подій у медіа Сергій Васильєв.

 

Журі Міжнародної федерації кінопреси представляли Кирило Разлогов (Росія), Інґрід Бербаум (Німеччина), Ірина Гордійчук (Україна). Екунемічне журі - професор теології у Лютеранській Академії в Ризі Ґатіс Лідумс (Латвія), генеральний секретар у SIGNIS France, кінооглядач у мережі французьких католицьких парафій Маґалі Ван Рет (Франція) і волонтер на «Радіо Марія» Католицького медіа-центру, вчитель англійської мови у київській школі № 315 Оксана Соколянська (Україна)

 

Як писала «Детектор медіа», особливістю цьогорічного фестивалю стала помітна участь українського кіно. Загалом на майданчиках фестивалю було представлено близько 50-ти картин, більшість із яких відкрили для глядачів, а почасти, й кінознавців, нові імена.

 

Фестиваль «Молодість» розпочав свою роботу 20 вересня та завершив сьогодні, 27 довтня. Загалом глядачам  було представлено 280 стрічок з 60-ти країн світу.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
6267
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду