Вийшов довідник про те, як знайти інформацію в архівах спецслужб

11 Квітня 2012
5577
11 Квітня 2012
16:00

Вийшов довідник про те, як знайти інформацію в архівах спецслужб

5577
Вийшов довідник про те, як знайти  інформацію в архівах спецслужб

Центр досліджень визвольного руху випустив довідник «Право на правду. Порадник із доступу до архівів». Про це повідомляє прес-служба центру.

 

Довідник підготували історик Володимир В'ятрович, юрист Віта Лошак та експерти з питань доступу до архівів Ігор Кулик та Аліна Шпак. Посібник вийшов в рамках проекту «Доступ до архівів як право на суспільну пам'ять» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» (електронну версію можна скачати тут).

 

Презентація довідника відбулася 10 квітня 2012 року в науковій бібліотеці Національного університету Києво-Могилянська академія.

 

За словами голови вченої ради Центру досліджень визвольного руху Володимира В'ятровича у довіднику можна знайти інформацію про рідних і близьких, «загублених у бурхливому ХХ столітті»: «Журналісти можуть допомогти людям побачити сьогодення в минулому, а минуле в сьогоденні, а письменники - «відкопати» безмір драматичних сюжетів для майбутніх бестселерів».

 

«Де знайти відомості про родичів, засуджених у часи СРСР? З чого почати пошук і як правильно написати запит в архів? Якими є право і практика доступу до архівів комуністичних спецслужб в Україні та за кордоном? Які саме українські архіви зберігають відомості про політичні репресії та визвольний рух? Ця книга допоможе вам у пошуках правди про минуле і підкаже способи, як захистити ваше право на доступ до інформації», - йдеться в анотації посібника.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
5577
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду