Редакції видань не можуть погодити свої передплатні ціни з Мінекономіки (ОНОВЛЕНО)

29 Червня 2011
12518
29 Червня 2011
15:12

Редакції видань не можуть погодити свої передплатні ціни з Мінекономіки (ОНОВЛЕНО)

12518
Видання готові до акцій протесту
Редакції видань не можуть погодити свої передплатні ціни з Мінекономіки (ОНОВЛЕНО)

Редакції видань не можуть погодити свої передплатні ціни з Міністерством економічного розвитку і торгівлі. Відтак, вони заявляють про намір у найближчі дні розпочати акції протесту, спрямовані на захист своїх прав. Цю інформацію ТК підтвердив голова Національної спілки журналістів України (НСЖУ) Ігор Лубченко.

 

За словами Ігоря Лубченка, стаття 9 закону «Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів» передбачає, що тариф на оформлення передплати і доставку передплатникам не може перевищувати 40% собівартості виготовлення одного примірника видання. Для визначення тарифу вимагається, щоб редакція надала довідку про собівартість, підтверджену Державною інспекцією з контролю за цінами. Але в березні Кабінет Міністрів ухвалив новий порядок, за яким ці довідки має в десятиденний термін підтверджувати Міністерство економічного розвитку і торгівлі.

 

«На сайті "Укрпошти" про передплату на 2012 рік і досі (принаймні в п\'ятницю, 24 червня) висів старий порядок про Держінспекцію цін», - каже пан Лубченко. Коли редакції надіслали свої довідки до Мінекономіки, їх переслали до Держінспеції, а та повернула їх назад до міністерства, уточнивши, що проходить процес ліквідації. «На запитання редакцій у міністерстві відповіли, що листи лежать у приймальні заступника міністра, тому що в міністерстві немає ані кадрів для цього, ані розробленої нормативної бази», - додає голова спілки.

 

За даними Національної спілки журналістів, жодна з близько 800 редакцій українських видань станом на ранок 29 червня не отримала довідки Мінекономіки про погодження передплатної ціни.

 

Ігор Лубченко наголошує, що 30 червня - останній день, коли можна подати дані до каталогу ДП «Преса», де потрібно вказувати передплатну ціну. Без довідок ціна буде сформована «Укрпоштою» і ДП «Преса» на власний розсуд, буз урахування норми статті 9 закону «Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів». «Ціна залежить від того, чи буде "Укрпошта" користатися нормою статті 9, чи ні. Якщо не буде, то це може підняти ціни передплати на 300%, тому що "Укрпошта" може поставити будь-які ціни», - застерігає він.

 

29 червня НСЖУ звернулася з листом до прем\'єр-міністра України, у якому закликала врегулювати ситуацію.

 

Асоціація незалежних регіональних видавців України (АНРВУ) також звернулася до прем\'єр-міністра Миколи Азарова із закликом вжити негайних заходів, що вирішують проблему в інтересах усіх сторін.

 

АНРВУ пропонує такі способи вирішення проблеми:

1. Призупинити дію урядової постанови № 275 (яка постановила погоджувати довідки з Мінекономіки - ТК), залишивши чинними лише тарифи, зобов\'язати Держцініспекцію (якщо вона остаточно не ліквідована) виконати погодження довідок у режимі, який існував до ухвалення постанови; надати редакціям 30 додаткових днів для погодження довідок.

 

2. Або зобов\'язати міністерство у 10-дений термін розробити чіткий і зрозумілий механізм погодження довідок; після затвердження такого механізму надати редакціям 30 днів для погодження довідок;

 

3. Або затвердити єдину індикативну планову собівартість виготовлення базових 8 газетних сторінок формату А3. «Це вперше вирішить проблему з урахуванням інтересів усіх сторін, ліквідує складну бюрократичну процедуру погоджень, створить простий і зрозумілий механізм формування вартості послуг держпідприємств-монополістів та необхідних їм бюджетних відшкодувань. Необхідні розрахунки може виконати Мінекономіки, на підставі розрахунків, наданих професійними спілками та асоціаціями. За попередніми розрахунками, це дозволить, окрім іншого, збільшити також надходження до бюджету, розширивши масив для оподаткування, оскільки припинить змагання редакцій у спробах занизити планову собівартість для отримання нижчої передплатної ціни», - наголошують в АНРВУ.

 

4. Притягти до відповідальності чиновників, що, погодивши попередньо проект постанови уряду, не змогли у подальшому забезпечити її ефективне впровадження, створивши конфліктну ситуацію.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
12518
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду